O skutecznej depilacji IPL - co to jest, jak działa, dla kogo?

 Domowe zabiegi depilacji przybierają różne formy, ostatnio bardzo dużą popularnością cieszy się depilator ipl, który pozwala w skuteczny sposób pozbyć się zbędnego owłosienia na długo. Warto wiedzieć, że depilator ipl, to nie to samo co depilator laserowy, a jego użytkowanie jest znacznie bardziej komfortowe. 

Co to jest depilacja IPL?

IPL - Intense Pulsed Light, czyli intensywnie pulsujące światło. Wykorzystuje selektywną fototermolizę - niszczy cebulki włosów poprzez działanie tylko na ich barwnik. Owe pulsujące światło emituje  promienie o różnej długości fali, co sprawia, że dociera ono do różnych głębokości skóry. To co ważne depilacja IPL jest uważana za całkowicie bezpieczną,   nie powoduje poparzenia skóry wokół włosów.

To co wyróżnia depilację ipl to fakt, iż można ją stosować przy jasnych i rudych włosach, z którymi nie radziła sobie depilacja przy użyciu lasera. Sam zabieg trwa zdecydowanie krócej, ponieważ jest naświetlany określony obszar skóry, a światło działa na cebulki powodując, że włoski ulegają uśpieniu, a co za tym idzie ich wzrost zostaje przystopowany. 

*** Przykłady depilatorów IPL dostępnych na notino.pl


Obecnie na rynku mamy dostępnych bardzo wiele depilatorów IPL, które pozwalają dokonywać depilacji w domowym zaciszu w dowolnym momencie. Warto wybrać taki, który będzie dostosowany do części ciała, które chcemy poddawać naświetlaniu, obecnie większość jest przeznaczona zarówno do nóg, twarzy, pach i okolic bikini. Na uwagę zasługują z pewnością depilatory  marki Braun, która jest na rynku od wielu lat - mój pierwszy tradycyjny depilator był właśnie marki Braun i świetnie mi służył. 

Depilacja IPL - jak się do niej przygotować, o czym należy pamiętać 
 • włoski muszą być zgolone maszynką bezpośrednio przed zabiegiem, dzięki czemu fale depilatora bezproblemowo dotrą do cebulek włosków 
 • skóra musi być czysta - najlepiej zabieg depilacji wykonać po kąpieli, ponieważ na skórze nie może być pozostałości po kremach, balsamach do ciała czy dezodorantach 
 • niektóre leki mogą być fotouczulające - nie można wykonać depilacji IPL jeśli stosujemy np. antybiotyki
 • opalenizna nie jest wskazana, dlatego teraz jest najlepszy czas na wykonanie tego rodzaju depilacji 
*Wpis powstał we współpracy z NOTINO 

Komentarze

 1. Świetny wpis! marzy mi się depilacja IPL, póki co muszę korzystać ze swojego depilatora ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej depilacji, więc to dla mnie nowość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina Kwiatkowska23 stycznia 2022 15:24

  Cieszę się że tak dokładnie opisałaś ten rodzaj depilacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. W zeszłym roku dostałam od męża depilator i jestem bardzo z niego zadowolona to był strzał w 10, a ja nie miałam problemów z włoskami przez całe lato :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe, nie slyszalam wczesniej o depilacji IPL. Dziekuje za informacje!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super,że o tym napisałaś. Długo się przymierzam do trwałej depilacji. wartościowe treści! Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 7. Dostałam od męża w zeszłym roku depilator IPL, jestem z niego bardzo zadowolona. Faktycznie włosków jest zdecydowanie mniej i wolniej odrastają :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o takiej depilacji, ale jeszcze się na nią nie zdecydowałam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka