Najlepsze kosmetyki nawilżające na zimę

 Odpowiednie nawilżenie skóry jest ważne przez cały rok, ale o szczególnie w okresie jesienno-zimowym nasza skóra potrzebuje szczególnego  nawilżenia, ponieważ działa na nią wiele niekorzystnych czynników. Na nadmierne wysychanie skóry wpływa duża zmiana temperatur - wychodzimy na zewnątrz, gdzie jest zimno, a później wchodzimy do ogrzewanych pomieszczeń, a nasza skóra reaguje na te zmiany szybkim i nadmiernym wysychaniem. Dlatego tak ważne jest to, aby stosować odpowiednie kremy, które pozwolą nam odpowiednio o nią zadbać, duży wybór produktów do pielęgnacji twarzy znajdziemy na notino.pl - świetnym przykładem kremu do bardzo suchej skóry będzie Avene Cold Cream, który skutecznie ochroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Po czym poznać, że nasza skóra potrzebuje silnego nawilżenia? 

Ja po mojej skórze widzę to od razu - staje się szorstka, sucha i wyraźnie "spięta" co jest tylko zapowiedzią tego, że w dalszym etapie pojawią się zaczerwienienia i skóra zacznie się łuszczyć. Niestety są to najbardziej typowe objawy przesuszenia skóry, z którymi szczególnie borykają się osoby ze cerą z tendencją do przesuszeń. Wystarczy wtedy nawet krótkotrwałe wystawienie skóry na działanie wiatru i mrozu, by pojawiły się niepokojące objawy, właśnie dlatego tak ważne jest działanie profilaktyczne i zapobieganie utracie wody przez skórę. 

Zimą warto sięgać po kremy Cold cream, które są dedykowane do pielęgnacji skóry właśnie zimą, są to tzw. "kremy na zimno", które przede wszystkim chronią skórę przed utratą wody, ale również dają ochronę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Warto również zwrócić uwagę, aby wybrany krem zapewniał również ochronę przed słońcem, szczególnie jeśli planujemy wyjazd na narty - wtedy taki krem jest niezbędny. 


Jaki powinien być idealny krem na zimę? Co powinien zawierać? 
 • witaminy A i E, ponieważ odżywiają one skórę i wpływają na jej szybszą regenerację 
 • filtry przeciwsłoneczne, które uchronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych 
 • składniki natłuszczające - np. masło shea oraz różnego rodzaju oleje roślinne 
 • pantenol, który łagodzi podrażnienia skóry 
 • kwas hialuronowy, ponieważ chroni on skórę przed odwodnienie poprzez odpowiednie jej nawilżenie

Krem na zimno powinno się stosować przed każdym wyjściem na zewnątrz, przy czym  warto pamiętać, aby zastosować go przynajmniej 15 minut przed planowanym wyjściem, aby odpowiednio się wchłonął. Warto mieć w swojej kosmetyczce np. dwa kremy, jeden który będziemy używać w cieplejsze zimowe dni, który może być "lżejszy" oraz taki, który będzie dedykowany na mroźne dni, kiedy temperatura spada poniżej zera.  

*wpis powstał we współpracy z NOTINO 

Komentarze

 1. Dziękuję za polecenie tych kosmetyków. Właśnie czegoś takiego teraz szukam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska23 stycznia 2022 23:07

  Cieszę się że polecasz te produkty. Jest się czym zachwycić i co nadrabiać w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny i bardzo przydatny post :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto dbać o skórę w każdej porze roku, z każdą związane są wyzwania, na szczęście do dyspozycji mamy mnóstwo kosmetyków, każdy znajdzie w drogerii coś odpowiedniego dla siebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo Ci kochana dziękuję za polecenie. Przyda się

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja smaruje się bardzo intensywnie odżywcze kremy + te z filtrami dla lepszego zabezpieczenia skóry

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie nawilżenie to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. prawda, zimą skóra potrzebuje szczególnej ochrony przed mrozem, wiatrem i deszczem czy śniegiem ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka