Regeneracja włosów zniszczonych - jak poprawić kondycję włosów?

 Każdego dnia nasze włosy są poddawane wyzwaniom, które różnie wpływają na ich stan - szalejmy z kolorem, używamy lokówek, prostownic, suszarek, itp. czy też ciasno związujemy je frotką lub idziemy spać z mokrymi włosami. To tylko kilka przykładów działań, które prowadzą do tego, że mamy zniszczone włosy, o które trzeba szczególnie dbać. Aby odzyskały one zdrowy wygląd, konieczna będzie  intensywna pielęgnacja zniszczonych włosów

Jak rozpoznać zniszczone włosy?

Niestety nie jest to trudne, ponieważ widać je już na pierwszy rzut oka - są ewidentnie suche, matowe i pozbawione blasku. W dotyku są szorstkie, łamliwe oraz mają rozdwojone końcówki, które się puszą i łatwo tworzą się kępy splątanych włosów, co nie wygląda zbyt dobrze. Na ich złą kondycję wpływa bardzo wiele czynników, często nieświadomie lub z pośpiechu nie dbamy o nie w odpowiedni sposób, a przecież regeneracja włosów w domu  jest łatwa jeśli mamy odpowiednie kosmetyki regenerujące włosy. 

Regeneracja włosów w domu.

Na szczęście o włosy można zadbać samemu zaopatrując się w odpowiedni zestawy do włosów, które pozwolą przeprowadzić ich pielęgnację w sposób kompletny.  Zestaw do regeneracji włosów to w wersji podstawowej dedykowany szampon i odżywka, które poprawią kondycję włosów dzięki zawartości odpowiednich składników pielęgnacyjnych. Te podstawowe produkty warto wesprzeć maską, która przyśpieszy proces regeneracji włosów.  Przy włosach przesuszonych dobrą opcją jest ich olejowanie - ten domowy zabieg pozwala poprawić kondycję zniszczonych włosów.


Co robić, aby poprawić kondycję włosów?
 • stylizować włosy chłodnym nawiewem suszarki
 • przed stosowaniem prostownicy lub lokówki zastosować produkt termoochronny, który będzie zapobiegał negatywnemu wpływowi wysokiej temperatury na nasze włosy
 • włosy delikatnie związywać na noc gumką lub zrobić warkocz - ważne, aby nie kłaść się spać z rozpuszczonymi włosami 
 • podciąć włosy, czyli pozbyć się tych najbardziej rzucających się w oczy zniszczeń na końcach włosów
 • używać do rozczesywania włosów delikatnej i odpowiedniej szczotki, która będzie rozczesywała włosy i nie będzie ich plątała. 
*Wpis we współpracy z Hairstore.pl 

Komentarze

 1. Moje włosy potrzebują regeneracji, szczególnie jak są mrozy

  OdpowiedzUsuń
 2. Facet to ma prosto. Problem z włosami? Golarka i problem z głowy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja właśnie od jakiegoś czasu stosuje lepszą pielęgnacje moich włosów. Super post.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam zniszczonych włosów, ale fryzjer już za nimi tęskni :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wpis, świetne wskazówki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka