Gładkie i zdrowe dłonie - pielęgnacja dłoni zimą

 Pielęgnacja skóry rąk to bardzo ważna sprawa i trzeba o niej pamiętać przez cały rok, ale okres zimowy to czas, kiedy jest ona szczególnie ważna. To właśnie zimą nasze dłonie są narażone na działanie mrozu i wiatru, szczególnie, gdy rękawiczki nie są naszymi przyjaciółmi. Dla moich dłoni podstawą pielęgnacji jest nawilżający krem do rąk - używam go każdego dnia. 

W stosowaniu kremów do rąk bardzo ważną rolę odgrywa regularność, musimy o nich pamiętać każdego dnia, a nie tylko gdy nasza skóra da wyraźne sygnały, że coś się dzieje, że jest przesuszona i potrzebuje pomocy. Zresztą zawsze jest lepiej "zapobiegać niż leczyć" - dotyczy to także pielęgnacji dłoni. Właśnie dlatego kremy do rąk towarzyszą mi każdego dnia, mam kilka opakowań w strategicznych miejscach - na szafce nocnej, w torebce, w łazience, w biurku w pracy, itd... Dzięki temu znacznie łatwiej jest mi w sobie wyrobić nawyk ich używania i regularnego dbania o dłonie. 

Pielęgnacja specjalna - domowe SPA dla dłoni.

Poza codziennym używaniem kremów do rąk warto od czasu do czasu poświęcić więcej czasu na pielęgnację dłoni i zrobić sobie domowe mini SPA. Pierwszy krok to peeling do rąk - warto go robić chociaż raz w tygodniu, pozwoli nam to pozbyć się suchych skórek i przygotować dłonie do kolejnego kroku domowej pielęgnacji. Drugi krok to maska do rąk - pozwoli dogłębnie nawilżyć dłonie, ja  lubię tego typu zabieg robić wieczorem tuż przed  położeniem się spać. 


Dłonie są naszą wizytówką, dlatego musimy o nie dbać, by wyglądały na zadbane i były gładkie, jest to ważne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Stosując regularnie powyższe kroki uda nam się w odpowiedni sposób zadbać o dłonie i cieszyć się ich pięknym wyglądem. 


*wpis powstał we współpracy z NOTINO 

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka