Kalkulator OC/AC, czyli jak wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodu?

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, które tak na prawdę chroni osoby trzecie, które doznały szkody z winy naszego pojazdu. Ubezpieczenie to jest zawierane "na samochód", a nie na właściciela i jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które musi opłacać każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w Polsce.

Ubezpieczenie AC - autocasco, jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które zapewnia właścicielowi samochodu odszkodowanie w przypadku różnych zdarzeń losowych, jak np. kradzież, uszkodzenia czy stłuczki - w  zależności od wybranych dodatkowych opcji.

Tak pokrótce można opisać  i rozróżnić ubezpieczenie OC i AC. Gdy już podejmiemy decyzję czy decydujemy się na obowiązkowe ubezpieczenie OC, czy też decydujemy się również na dodatkową ochronę dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu AC musimy dokonać wyboru firmy, w której dane polisy zakupimy. Może się to wydawać dość trudne, bo przecież na rynku mamy bardzo wiele firm świadczących usługi ubezpieczeniowe, a chcemy wybrać jak najlepiej i nie przepłacać. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/  umożliwia nam on porównanie cen i wybór najkorzystniejszej oferty.Jak zacząć korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń samochodowych?

W pierwszej kolejności musimy znać szczegóły co do posiadanego przez nas samochodu, w związku z tym, jeśli nie znamy dokładnych danych  na pamieć to warto mieć przy sobie dowód rejestracyjny, co ułatwi nam pracę z kalkulatorem OC/AC. W pierwszej kolejności musimy uzupełnić takie informacje, jak rok produkcji samochodu, marka, model, rodzaj paliwa, pojemność silnika czy liczba drzwi, a także dokładną nazwę co do posiadanego modelu i wersji samochodu - przy czym wszystko się bardzo łatwo i szybko wypełnia, ponieważ system podpowiada odpowiedzi na podstawie wcześniej podanych danych podstawowych samochodu.


Przechodząc dalej wybieramy rodzaj interesującego nas ubezpieczenia - możemy zaznaczyć tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale także sprawdzić wersję z ubezpieczeniem AC lub dodatkowymi opcjami typu ASS (assistance, które zapewnia pomoc przy drodze i ewentualne holowanie pojazdu) czy też NNW (Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków).


Kolejna seria pytań dotyczy  stricte naszego pojazdu, musimy podać przebieg, kraj pierwszej rejestracji, a także rodzaje zabezpieczeń antywłamaniowych zainstalowanych w naszym samochodzie. Kluczowe jest również określenie czy samochód posiada jakieś uszkodzenia. Przechodząc dalej uzupełniamy informacje co do właściciela pojazdu, są one kluczowe ponieważ wiele firm ubezpieczeniowych przewiduje dodatkowe zniżki np. ze względu na wiek właściciela.

Co ważne korzystając z kalkulatora OC/AC nie musimy podawać swoich danych osobistych, choć wtedy musimy liczyć się z tym, że nie otrzymamy kompletu ofert. Niektóre firmy ubezpieczeniowe do przedstawienia oferty wymagają podania imienia, nazwiska i numeru PESEL, w celu zweryfikowania podanych informacji. Nie mniej jednak nawet bez podawania tych informacji otrzymujemy wiele propozycji ubezpieczenia OC dla naszego pojazdu, często z dodatkowymi opcjami typu Asistance czy NNW już w cenie OC, co zdecydowanie jest dodatkowym atutem.

Sam kalkulator OC/AC jest bardzo prosty w obsłudze, poszczególne kwestionariusze wypełnia się bardzo szybko i intuicyjnie, jeśli czegoś nie wiemy to system sam nam podpowiada. Dla mnie jest to bardzo duże ułatwienie, ponieważ nie trzeba posiadać jakichś dodatkowych, szczegółowych informacji o samochodzie aby wycenić sobie koszt podstawowego ubezpieczenia OC czy też dodatkowego ubezpieczenia AC.


Po wybraniu najkorzystniejszej dla nas oferty możemy skorzystać z takich udogodnień jak kupno polisy online czy też rozmowę z przedstawicielem danego towarzystwa ubezpieczeń, na które się zdecydowaliśmy. Możemy sprawę załatwić szybko i sprawnie, a co najważniejsze również przy okazji oszczędzić i nie przepłacić...

Komentarze

 1. Przydatne narzędzie, które pomoże wybrać najlepszą opcję dla siebie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem nie mam auta, ale mąż powoli myśli o swoim. Przesłałam linka - niech się douczy, skoro będę mieć darmową taksówkę :P ale PS: ciii, nic mu nie mów, bo się dowie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze jest mieć takie opcje porównania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra opcja by zrobić szybki przegląd ofert ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie porównywarki znacznie ułatwiają życie :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Już za miesiąc nas to czeka, będziemy szukać tej najlepszej opcji

  OdpowiedzUsuń
 7. pamiętajcie by kupić ac, oc to nie wszystko! jeśli same uszkodzicie auto, ktoś wam przerysuje wóz a wy nie znajdziecie sprawcy, czy też będzie wypadek ze zwierzęciem to wtedy OC na nic się nie przyda, a naprawa to nawet kilka tysięcy! AC załatwi takie sprawy jak korekta lakieru, prace blacharskie i wymiana części, taniej wychodzi i człowiek nie musi się denerwować i martwić niesprawnym autem

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka