Gumball, Miraculous Biedronka i Czarny Kot, czyli nowości od Edipresse

Moja córeczka uwielbia różnego rodzaju książeczki, kolorowanki czy magazyny dla dzieci, chętnie je ogląda, a wspólnie je czytamy i rozwiązujemy zawarte w nich zadania. Ostatnio trafiło do nas kilka nowości od Wydawnictwa Edipresse ze znanymi postaciami z telewizyjnych bajek i programów dla dzieci - Gumball i Miraculous, czyli Biedronka i Czarny Kot. Książeczki "Gumball i ostatni taniec" oraz "Gumball Jak być (dobrą) siostrą i nie zwariować" nawiązują do telewizyjnego serialu animowanego "Niesamowity świat Gumballa", który jest emitowany na kanale Cartoon Network, którego głównym bohaterem jest chłopiec Gumball - niebieski kot. Bajka ta ma dość wyraziste poczucie humoru, a bohaterowie mają czasem cięte riposty. 


Książeczka  "Gumball Jak być (dobrą) siostrą i nie zwariować" skierowana jest przede wszystkim  do dziewczynek, które są starszymi siostrami. Napisana jest w bardzo ciekawy i dowcipny sposób - z perspektywy siostry tytułowego Gumballa, muszę przyznać że podoba mi się sposób w jaki zostały w niej poruszone kwestie związane z rodzeństwem i tym, jak sobie z nim "radzić". 


Coś dla chłopców (i dziewczynek też), czyli książeczka z serii "Transformers Rescue Bots. Przygody botów" - część pt."Zaginiony dzwon". Seria ta jest oparta na telewizyjnym serialu animowanym i opowiada o przygodach bohaterskich robotów, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców wyspy Griffin Rock, książeczka opowiada o akcji "Zaginiony dzwon".


"Miraculous Biedronka i Czarny Kot. RYSOWNIK" - nawiązuje do serialu animowanego Miraculous, ale spodoba się chyba nie tylko fanom tej serii, ale każdej dziewczynce. Rysownik to zbiór ciekawych zadań - za pomocom naklejek tworzymy kreacje Biedronki i jej przyjaciół, ale również dzięki szablonom możemy samemu  wymyślać dla nich stroje - nie ukrywam, że ta część podoba mi się najbardziej i chętnie sama tworzę jakieś "kreacje" podczas wspólnej zabawy z Łucją. Do tego w rysowniku znajdziemy szablony do odrysowania kreacji bohaterów Miraculous oraz ogrom kolorowanek. 


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka