Jak wybrać idealny komplet na wf dla chłopca i dziewczynki?

*ARTYKUŁ sponsorowany  - reklama aleszale.pl *


Chociaż podczas zajęć wychowania fizycznego dzieci nie zdobywają żadnej konkretnej wiedzy, także i ten, często niedoceniany, przedmiot jest istotny dla rozwoju naszej pociechy. Podczas WF-u uczniowie i uczennice zdobywają szereg umiejętności praktycznych, które mogą im się przydać w dorosłym życiu. Jedną z najważniejszych jest umiejętność pracy w zespole. Sport umożliwia również poprawę kondycji i sprawności fizycznej, dotlenia organizm, a co za tym idzie, wpływa także na zdolności intelektualne. Poprawie ulega koordynacja ruchowa dziecka, zwiększa się także jego świadomość ciała. Konsekwencją tego wszystkiego jest generalna poprawa stanu zdrowia i obniżenie ryzyka zachorowania na liczne choroby w wieku dorosłym.


Komplet na wf dla dziewczynki i dla chłopca – wygoda i estetyka to podstawa

Aby wziąć udział w lekcjach wychowania fizycznego, trzeba przebrać się w  strój do ćwiczeń. O ile na wielkość sal czy program nauczania jako rodzice nie mamy wielkiego wpływu, o tyle, dbając o dobro naszej pociechy, możemy postarać się, żeby strój na wf dla dziecka był wygodny i jednocześnie estetyczny. W dobrze wybranym kostiumie na wf dla dziewczynki czy dla chłopca dziecko powinno czuć się wygodnie i komfortowo, co z kolei z pewnością przełoży się na jego pozytywnie samopoczucie, a w dalszej kolejności również na osiągane podczas lekcji WF wyniki.


Czym się kierować, wybierając strój dla dziecka na WF?

Komplet dziecięcy – koszulka i spodenki do szkoły – powinien być nie tylko wygodny, ale i estetyczny. Wybierając komplet na wf dla dziewczynki lub chłopca pamiętaj:

       Ubranie na zajęcia WF powinno być wykonane z naturalnej, oddychającej tkaniny. Najlepiej, jeśli będzie to stuprocentowa bawełna. Każdy wysiłek, czy to gra w piłkę, bieganie, czy skoki, wiąże się z wydzielaniem ciepła i potu przez skórę.

       Kostium nie może uciskać ani krępować ruchów. Sprawdź w szczególności, czy nogawki i rękawy są wystarczająco luźne.

       Materiał, z którego wykonano strój, powinien być delikatny i dopasowywać się do kształtu ciała dziecka.

       Dodatkowym atutem będzie brak szwów, które mogłyby drażnić delikatną skórę naszej pociechy oraz wzmocnienia w odpowiednich miejscach.


Sportowa elegancja

Wygląd zewnętrzny to dla wszystkich dzieci bardzo ważny element ich tożsamości i wyobrażenia, jakie kształtują o sobie samych. Chodząc do szkoły, dzieci są oceniane przez swoich kolegów i koleżanki, chcą więc wyglądać atrakcyjnie nie tylko siedząc w ławce, ale również – a może przede wszystkim – na lekcjach WF. Wybierając strój na WF dla dziecka, sprawdźmy, czy szkoła nie narzuca swoim podopiecznym konkretnych wymagań dotyczących kostiumu do ćwiczeń.

Zapytajmy także nasze dziecko, jaki strój samo chciałoby nosić. Z pewnością najlepszym pod względem estetyki i wygody strojem do ćwiczeń będzie zestaw składający się z prostego białego T-shirtu i klasycznych, granatowych szortów sięgających przed kolana. Równie trafionym wyborem będzie nowoczesny strój sportowy, o żywych kolorach i geometrycznych wzorach, stworzony specjalnie z myślą o ćwiczeniach sportowych. Pamiętajmy, niezależnie od tego, jaki kolor czy fason wybierzemy, najważniejsze, by strój był wygodny i by dziecko dobrze się w nim czuło.

Komentarze

instagram @lifebymarcelka