Jak zapuścić włosy – główne zasady

Która z nas nigdy nie marzyła o pięknych, gęstych włosach, długich aż po samą ziemię, splecionych w fantazyjne warkocze rodem z bajek o księżniczkach i wróżkach? Zapuszczanie włosów jest procesem, dość długotrwałym, o czym doskonale wiedzą te z nas, które próbowały skutecznie i szybko zapuścić włosy. Pamiętajmy, że wzrost włosów jest sprawą indywidualną. Jakimi zasadami należy się kierować, aby usprawnić ten proces?

Podcinanie włosów

Sprawa dość kontrowersyjna. Czy obcinanie włosów i zapuszczanie ich wzajemnie się nie wykluczają? Nie. Im częściej chodzisz do fryzjera, tym mniej włosów fryzjer obetnie. Rozdwojone końcówki włosów nie wyglądają atrakcyjnie. Przez nie włosy sprawiają wrażenie łamliwych, kruchych i niezdrowych. Zresztą takie są w rzeczywistości.

Zapuszczenie włosów nie może odbywać się kosztem pogorszenia ich kondycji. Najlepiej wybrać fryzjera, który zna nasze włosy, i regularnie je strzyc, nie rzadziej niż raz na dwa miesiące. Uprzedzimy fryzjera, że zapuszczamy włosy i poprośmy, aby przyciął tyle, ile potrzeba, czyli nie więcej niż trzy centymetry.

Dobór kosmetyków

Przeciętnie włosy rosną około centymetra miesięcznie. Czy to oznacza, że dopiero po roku zobaczymy efekty? Nie, jeśli zastosujemy odpowiednią pielęgnację włosów, a właściwie pielęgnację skóry głowy. Skóra głowy również potrzebuje pielęgnacji – właściwych peelingów i maseczek, które dobrze ją oczyszczają, odżywiają i zachęcą cebulki do porostu. Zwracajmy uwagę na szampony naturalnie wspomagające proces oczyszczania i odżywiania skóry głowy, na przykład na https://triny.pl/678-szampon-na-porost-wlosow.

Zwracajmy uwagę na składy kosmetyków, aby były krótkie i zawierały jak najwięcej esencji, wyciągów i olejków. Po umyciu głowy szamponem i zastosowaniu peelingu warto zaaplikować skórze głowy witaminy i składniki odżywcze w postaci wcierek. W połączeniu z delikatnym masażem aktywne składniki wnikają do skóry, pobudzając porost włosów. W rezultacie twoje włosy będą nie tylko dłuższe, ale też gęstsze i zadbane. Co więcej w szybkim czasie powinnaś zaobserwować wysyp zupełnie nowych włosów.

Suszenie, czesanie i stylizacja włosów

Pamiętaj, że zabiegi rozjaśniające i farbujące ingerują w strukturę włosów, narażają je na niszczenie, a co za tym idzie – nie sprzyjają porostowi włosów. Na czas zapuszczania włosów, daj im odpocząć. Do czesania włosów wybieraj szczotki. Szczotkuj włosy regularnie, tak by uniknąć ich splątania. Pamiętaj, by nie szarpać włosów, bo wtedy łatwiej o uszkodzenia.

 

A co z myciem i suszeniem? Wysoka temperatura nie służy włosom. Włosy należy myć letnią wodą, a pod koniec wręcz dobrze opłukać je zimną, tak by zamknąc łuski włosa. Pamiętajmy, by podczas wycierania włosów nie pocierać ich zbyt mocno. Najlepiej dać im wyschnąć naturalnie, a więc jak najrzadziej korzystać z suszarki o gorącym strumieniu. Na czas ich zapuszczania dobrze też ograniczyć używanie prostownic i lokówek, ale jeśli koniecznie musimy z nich skorzystać, pamiętajmy o odpowiedniej termoochronie i porządnym nawilżaniu włosów za pomocą odżywek i balsamów. Nie kładźmy się spać z mokrymi włosami, a do snu najlepiej wiążemy je w warkocz lub w kitkę.

 *wpis sponsorowany

Komentarze

  1. Ja w muszę w końcu wybrać się na podcięcie końcówek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja właśnie chciałam zapuścić włosy. Dziękuję ci za porady

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne porady dla wszystkich :) Ja zapuszczam już tylko do ramion, później tylko przycinam, ale też stosuję się że do tych zasad :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka