Jaką wybrać świeczkę? Świece sojowe / świece z wosku pszczelego

 Bardzo lubię wszelkiego rodzaju świece zapachowe i często można poczuć ich zapach u mnie w domu. Kupuję i używam różnego rodzaju świec, choć ostatnio są to głównie świece naturalne, które bardzo przypadły mi do gustu. Często dorzucam jakąś nowa świeczkę do zamówień składanych na notino.pl  - dzięki czemu moja kolekcja świec jest dość duża :)

Zapachowe świece są wykonane z różnych materiałów, warto zwrócić uwagę czy wosk w nich zawarty jest pochodzenia naturalnego, do tych najbardziej popularnych należą świece z woskiem sojowym i świece z wosku pszczelego. Właśnie na tych dwóch rodzajach wosków skupimy się w tym poście odnośnie naturalnych świec zapachowych. 

Świece sojowe - są w pełni naturalne, wosk sojowy jest pozyskiwany z ziaren soi, tłoczy się z nich ekstrakt wykorzystywany do produkcji świec sojowych, które są wyrobem całkowicie naturalnym  dzięki czemu nie powodują uczuleń ani alergii. Tego typu świece są nie tylko naturalne, ale również wegańskie. Świece sojowe są dużo bardziej wydajne niż tradycyjne świece parafinowe, ponieważ wosk sojowy spala się w niższej temperaturze. 


Świece z wosku pszczelego - to kolejny rodzaj świec pochodzenia naturalnego, wosk pszczeli pozyskiwany jest ze zużytych plastrów pszczelich, z których uzyskano miód i nie można ich wykorzystać do tego ponownie - zostaje on przetopiony i wykorzystany do produkcji świec. Świece z wosku pszczelego nie tylko długo się pali, ale podczas spalania wytwarza jony ujemne, które mają korzystny wpływ na powietrze, ponieważ je oczyszczają. 


*Wpis we współpracy z NOTINO

Komentarze

 1. Ja świece uwielniam sojowe i ogromnie polecam od miedzwaart

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie ♡
  Bardzo lubię świece, chodź rzadko je odpalam. Tak naprawdę szukam odpowiedniej dla mnie formy i zapachu :) Wspaniały wpis!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 3. kurcze, mam sporą kostkę naturalnego wosku pszczelego i muszę w końcu przerobić go na swiece
  Brakuje mi tylko knotów :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka