Zegarek sportowy dla niej i dla niego - jaki wybrać?

Obecnie zegarek często przestaje pełnić tylko swoją podstawową funkcję, jaką jest odmierzanie czasu, ale ma on szereg dodatkowych atrybutów, które sprawiają, że jest on jeszcze bardziej przydatny. Oczywiście wszystko zależy od tego jakie dany zegarek ma mieć przeznaczenie - dzisiaj pozostaniemy w temacie zegarków sportowych, których bardzo duży wybór znajdziecie na stronie zegarownia.pl 


Zegarek sportowy powinien nas wspomagać w naszej aktywności fizycznej, a taką możliwość daje nam poprzez liczenie kroków, pokazywanie tętna, itp. Dodatkowo tego typu zegarek musi być wytrzymały i odporny na czynniki zewnętrze - szczególnie jeśli chodzi o smartwatch męski, który zazwyczaj musi "znieść" znacznie więcej niż jego damski odpowiednik.  To właśnie te nowoczesne zegarki cieszą się obecnie największą popularnością wśród użytkowników, warte uwagi są z pewnością Diesel zegarki - wśród dostępnych modeli mamy zarówno te dla fanów klasycznych sportowych zegarków, jak i nowoczesne smartwatche.   


Kobiety wybierając zegarek kierują się w dużej mierze względami estetycznymi i to właśnie często wygląd zegarka odgrywa kluczową rolę. Myślę, że to jest jeden z czynników, które sprawiają, że smartwatch Garmin cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Zegarki tej marki mają ciekawy design, a jednocześnie są jednymi z najpopularniejszych marek, jeśli chodzi o zegarki sportowe na świecie. Mają kilka linii produktów, które dzięki ciekawym funkcją - w zależności od modelu, są dedykowane do użytkowania dla biegaczy czy osób uprawiających np. wioślarstwo, czy treningi na siłowni. 


Czym się kierować przy wyborze zegarka sportowego?

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę nasze oczekiwania względem owego zegarka, a także sporty jakie uprawiamy, bo przecież inny zegarek będzie odpowiedni dla biegacza, a inny przy kolarstwie czy pływaniu. Moim zdaniem warto wybrać zegarek, który posiada jak najwięcej funkcji - wtedy niezależnie od tego na jaki sport zdecydujemy się w przyszłości nasz zegarek wciąż pozostanie odpowiedni. Z pewnością niezależnie od tego jaką aktywność fizyczną uprawiamy - zegarek sportowy powinien być wodoodporny, według mnie jest to warunek konieczny i niezbędny. Kolejna rzecz to jego wygląd - czy to ma być zegarek typowo sportowy, który zakładamy tylko podczas uprawiania sportu, czy też  chcemy, aby zachował on dość neutralny wygląd, a co za tym idzie sprawdzi się również do stroju biurowego. 


Macie zegarki sportowe ? 
Czy zegarek typu smartwatch się u Was sprawdza?

Komentarze


 1. Takie zegarki sprawdzają się także na organizowanych przez nas sportowych eventach na wesoło :) Fajny gadżet :)

  OdpowiedzUsuń
 2. MAm opaskę sportową i zakłąda jak ćwiczę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to się nie nadaję do zegarków, zaraz coś z nim zrobię i uszkodzę,
  ale mój mąż to nosi cały czas, jakieś specjalistyczne,
  wodoodporne itp. itd :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja od jakiegoś czasu mam ochotę kupić sobie właśnie zegarek sportowy, na co dzień i to czasami ubieram taki bardziej elegancki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam takiego zegarka. Korzystam z tradycyjnych. Kilka lat temu, kiedy byłam młodsza chciałam sprawdzić ten gadżet, ale mi przeszło.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka