Gry dla 5 latki od ARTYK

W świecie komputerów, tabletów i smartfonów trudno zainteresować dzieci grami planszowymi i spędzania czasu przy innego rodzaju grach, niż te na wyświetlaczach i monitorach różnych sprzętów. Właśnie dlatego zainteresowanie i chęć grania w gry planszowe należy budować od najmłodszych lat.  Z pewnością pomogą w tym gry karciane od ARTYK, w które ostatnio gramy z moją córeczką. 

Na naszej półce znalazły się w ostatnim czasie aż trzy nowe gry, mowa o grach: MAŁY TROPICIEL, SPRYTNE OKO oraz  A TY KIM CHCESZ ZOSTAĆ?.  Wszystkie gry są bardzo ciekawe, zapakowane w wygodne pudełka z prostą i jasną instrukcją.


MAŁY TROPICIEL - to gra, która pozwala ćwiczyć spostrzegawczość i uczyć się nowych słów. Gra się z nią łatwo i szybko, ale wymaga skupienia.  Gra ta jest przeznaczona dla dzieci powyżej 4 lat i można w nią grać od 2-4 osób.


SPRYTNE OKO - bardzo ciekawa gra, która nie tylko poszerza słownictwo, ale również pomaga rozwijać logiczne myślenie. Muszę przyznać, że bardzo spodobała się mojej córeczce - chętnie do niej wraca i razem w nią gramy. Gra jest dedykowana dla dzieci powyżej 6 lat, ale jak się okazuje młodsze dzieci też sobie z nią świetnie radzą.


A TY KIM CHCESZ ZOSTAĆ? - ta gra to nasz hit, Łucja jest nią zachwycona i gramy w nią prawie codziennie.  Polega na tym, aby opisać zawód pokazany na obrazku bez wymieniania jego nazwy, pozwala ona lepiej poznać różne zawody i specyfikację pracy w poszczególnych dziedzinach.  Gramy w nią nie tylko wspólnie, ale Łucja sama chętnie siedzi z tymi kartami i je przegląda i powtarza poszczególne zawody.  Zdecydowanie ta gra od Artyk najbardziej przypadła nam do gustu i jest naszym faworytem.


Uważam, że tego typu gry będą idealnym pomysłem na prezent wielkanocny "od zajączka", czy też  na prezent z okazji Dnia Dziecka, który powoli się zbliża. Warto inwestować w zabawki, które pozwolą dziecku się rozwijać, a dodatkowo tego typu gry aktywizują również rodzica do tego, aby spędził więcej czasu wspólnie z dzieckiem.

Komentarze

 1. Fajne są takie gry edukacyjne, dużo lepszy sposob na spedzanie niz siedzenie przy komputerze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ps. Dodaję do obserwowanych, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne są takie gry edukacyjne 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tego typu gierki :) grunt że córcia zadowolona <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne są tego typu gry dla dzieci, a warto od najmłodszego uczyć dziecko tego typu rozrywki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super! W ogóle karcianki i planszówki są super :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama bym pograła w takie gry :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka