Akwarium w domu - co warto wiedzieć

Akwarium w domu to marzenie wielu z nas - nie tylko tych najmłodszych, ja sama wiele razy  myślałam o akwarium, ale kończyło się to na jednej rybce w szklanej kuli. Nie mniej jednak akwarium to nie to samo - wymaga większej uwagi i lepszego wyposażenia. Zakładając akwarium warto wcześniej dowiedzieć się o jego niezbędne wyposażenie, a także pamiętać  o tym, jak ważne jest jego czyszczenia i dbanie o nie.


Akwarium i ryby, czyli podstawowe elementy. Wybierając nasz pierwszy szklany zbiornik trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy - po pierwsze jego wielkość musi być dostosowana do ilości ryb, które planujemy kupić, a po drugie trzeba przemyśleć jego umiejscowienie i sprawdzić,  czy dana wielkość akwarium się tam zmieści. Dokonując samego wyboru gatunków ryb warto zasięgnąć informacji na temat tego, jak wygląda ich obcowanie z innymi gatunkami, które będą znajdowały się w naszym akwarium. 


Wyposażenie akwarium, czyli różnego rodzaju kamyczki, korzenie itp., ale również ciekawe rośliny. Ważny element wyposażenia akwarium stanowią również oświetlenie, ogrzewania oraz filtracja.  Przy sporej ilości ryb warto pomyśleć o  odpowiednim napowietrzeniu wody, dzięki niemu woda jest bardziej natleniona.

Przy kompletowaniu rzeczy potrzebnych przy akwarium warto zaopatrzyć się w środki czyszczące, itp. , takie jak te dostępne na https://www.plantica.pl/produkty/czyszczenie - są one  bardzo potrzebne i znacznie ułatwiają czyszczenie i sprzątanie  akwarium. Do takich niezbędników należy odpowiedni zestaw do czyszczenia akwarium,  odmulacz wody, czyściki, itp.


Komentarze

 1. Takie ogromne akwarium, najlepiej morskie, od dawna mi się marzy 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała pasja. Mój syn ma akwarium, a w sumie dwa bo jedno z krewetkami

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam akwarium o poj. 320 l I chciałabym by wyglądało tak jak twoje.

  OdpowiedzUsuń
 4. zawsze marzyłam o takim akwarium, ale wbrew pozorom to jest masa obowiązków...

  OdpowiedzUsuń
 5. Akwarium i rybki to nie moja bajka, ale rozumiem ludzi, którzy maja "zajawkę" na tym punkcie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka