Oszczędności, czas je odpowiednio ulokować - recenzja porównywarki lokat

O tym, że zawsze staram się mieć jakieś odłożone pieniądze pisałam Wam już kilka razy. Wiecie też, że jestem typem „chomika”, który ma w różnych miejscach i na różne sposoby poodkładane pieniądze. Wciąż jestem wierna mojej „śwince skarbonce”, gdzie wrzucam wszystkie drobne pieniądze. Poza tym, gdy tylko uda mi się coś zaoszczędzić, to przerzucam te pieniądze na podkonto, tworząc sobie tzw. poduszkę finansową. Jednak co jakiś czas staram się ją przerzucać na lokatę, ponieważ jest to dla mnie bardzo dobre i wygodne rozwiązanie, które pozwala mi jeszcze zarobić na moich oszczędnościach i sprawić, że się zwiększą.


W dzisiejszym wpisie chcę Wam przybliżyć bardzo wygodne narzędzie on-line - porównywarkę lokat finanse.rankomat.pl, która pozwoli znaleźć najlepszy produkt do ulokowania naszych oszczędności.


Jak działa porównywarka lokat finanse.rankomat.pl
 • Na porównywarce finansowej wybieramy opcję, która nas interesuje, czyli LOKATY BANKOWE
 • Po lewej stronie mamy miejsce, w którym wpisujemy interesujące nas dane finansowe, wybieramy kwotę, którą chcemy ulokować na lokacie oraz czas, na jaki chcemy ją założyć.

 •  W tym miejscu zaczyna się cała zabawa, możemy dowolnie zmieniać „widełki” dotyczące lokowanej kwoty i okresu. Za każdym razem wyświetla się Wam lista najbardziej korzystnych ofert lokat z konkretnych banków, od razu możemy przejść do strony wybranego banku i poznać szczegóły lokaty.
 • W porównywarce możemy również zaznaczyć takie opcje, jak brak konieczności zakładania konta w danym banku (co dla mnie jest dość ważne, gdyż niekoniecznie chciałabym zmieniać swój bank, na którym mam główny rachunek), a także dostępność on-line (czyli jest to opcja, która pozwala nam założyć lokatę bez konieczności wizyty w oddziale danego banku, co jest szczególnie ważne, gdy na przykład w naszym mieście nie ma placówki danego banku).
 •  Wybrane oferty można sobie zapisać poprzez przesłanie ich na adres mailowy, jest to bardzo wygodna opcja, dzięki której nie musimy ponownie wyszukiwać tych samych informacji o danym typie lokaty.
 
Na porównywarce lokat finanse.rankomat.pl znajdziemy również RANKING LOKAT, który umożliwia nam przejrzenie najkorzystniejszych ofert z ostatniego miesiąca. Ranking jest o tyle pomocny, że podpowiada nam, na jaki okres czasu warto założyć lokatę w danym banku, aby była ona najkorzystniejsza dla nas. Kolejna funkcja to KALKULATOR LOKAT, który pozwala w szybki i łatwy sposób przeliczyć zysk, jaki osiągniemy z lokaty o wybranych parametrach (kwota, okres, oprocentowanie).


 Porównywarka lokat finanse.rankomat.pl jest bardzo łatwa w obsłudze i każdy poradzi sobie ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie usługi finansowej. Podoba mi się w niej to, że od razu po wybraniu najkorzystniejszej oferty lokaty mogę przejść na stronę danego banku i poznać jej szczegóły. Podoba mi się również ranking lokat, który podpowiada, jakie oferty są obecnie najbardziej korzystne.

Jestem ciekawa, w jaki sposób Wy lokujecie swoje oszczędności i czy myślicie o tym, by mieć jakąś „poduszkę finansową”?

*Wpis powstał we współpracy z finanse.rankomat.pl

Komentarze

 1. Powiem szczerze ,że nie mam do tego głowy. Finansami zajmuje się mój mąż... :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja od zawsze starałam się oszczędzać i to właśnie z czasów dzieciństwa zostało mi to przywiązanie do świnki skarbonki :)

   Usuń
 2. bardzo fajnie przystępne napisane i wyjaśnione;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie bardzo proste :) Wygodna jest taka porównywarka, no i obliczanie zysku też się przyda.

  OdpowiedzUsuń
 4. taka porównywarka to dobra sprawa dla początkujących ale w sumie i nie tylko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Okazuje się, że nie jest to takie skomplikowane jak się wydaje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja na szczescie nie mam z tym problemu,ale swietny post ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Starałam się kiedyś nawet konto oszczędnościowe założyć, ale nic mi nie wyszło z tego :D

  OdpowiedzUsuń
 8. takie porównywarki są ciekawym narzędziem :) bardzo ułatwiają wybór najlepszej oferty. Jeśli chodzi o finanse, ja zawsze mam odłożone oszczędności. Nie wyobrażam sobie żyć z dnia na dzień.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna jest taka porównywarka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa ta porównywarka:) możliwe że kiedyś z niej skorzystam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny i przydatny post dla osób, które w tej kwestii są zielone :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajna opcja, fakt faktem lepiej trzymać kasę w banku, niż w domu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. ja póki co lokuję jedynie w skarbonce :PPP

  OdpowiedzUsuń
 14. Lubię takie porównywarki, bo załatwiają wszystko za mnie :) Korzystam z innej, ale ta prezentuje się podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Lokaty są niestety teraz w ogóle nieopłacalne... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mimo wszystko dla mnie jest to wygodna opcja odłożenia pieniędzy

   Usuń
 16. Na moje oko lokaty wcale sie nie opłacają...
  melodylaniella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja to nigdy nie dam pieniędzy na lokatę... Mój wujek miał oszczędności i stracił prawie wszystko bo ci którzy mieli jego i innych pieniądze to zamknęli"interes"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziwna sprawa - słyszałam o takich przypadkach ale w odniesieniu do funduszy inwestycyjnych

   Usuń
 18. Fajnie że to porównujesz. Banki jednak to sprytne instytucje i bardzo zależne od wahań rządku. Jak tylko widzą ze coś się dzieje od razu wysyłają pismo o zmniejszeniu stóp procentowych i klient zostaje jak zwykle z niczym :(

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka