Prezent na Dzień Dziecka - 5 najlepszych pomysłów

*Wpis sponsorowany - reklama empik.com*

Dzień Dziecka, czyli święto wszystkich dzieci obchodzimy 1 czerwca, a że czas bardzo szybko płynie, to warto pomyśleć już o prezentach dla dzieci. Często nie wiemy co kupić, na co się zdecydować, dlatego też postanowiłam przygotować kilka propozycji prezentów, które będą strzałem w dziesiątkę. Sama już myślę nad zakupem prezentów dla moich dzieci i zdradzam Wam poniżej co to będzie. 


5 pomysłów na ciekawy prezent z okazji Dnia Dziecka


Gry planszowe 

Dla mnie gry planszowe są wspaniałym wyborem prezentowym, sama uwielbiałam je w dzieciństwie i bardzo cieszę się z faktu, że udało mi się zarazić tą miłością do planszówek moje dzieci i możemy teraz grać wspólnie. Do naszych ulubionych gier w ostatnim czasie zdecydowanie należą takie gry jak tradycyjny chińczyk, gra w zadawanie szybkich pytań i udzielanie szybkich odpowiedzi, czyli 5 sekund. Z bardziej angażujących gier z trochę starszymi dziećmi zdecydowanie polecam monopol i rummikub. Sama planuję zakup nowej gry właśnie z okazji Dnia Dziecka i będzie to najprawdopodobniej gra La Cucaracha, czyli gdzie jest karaluch - moje dzieci miały już okazję w nią grać i były nią zachwycone.


Klocki 

Dzieci kochają klocki - mamy ich szeroki wybór jeśli chodzi o wzory i kolory, zdecydowanie największą popularnością cieszą się klocki LEGO, ponieważ możemy wybierać spośród najróżniejszych wzorów - dostosowanych poziomem trudności do wieku osoby układającej. Dlatego też przygodę z klockami LEGO zaczynaliśmy od klocków z serii Lego Duplo, które są swoją wielkością dostosowane do najmłodszych dzieci, przechodząc przez różne serie, takie jak Lego City czy też Lego Friends. Dodatkowym plusem jest fakt, iż możemy wybierać spośród wielu tematów klocków, dzięki czemu jeszcze lepiej możemy dopasować dany zestaw klocków pod osobę obdarowywaną.  


Książki i kolorowanki

Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór ciekawych publikacji dla dzieci, które zachęcają dzieci do czytania - samemu lub też przez rodzica. Mamy do wyboru klasyczne bajki i baśnie dla dzieci, które sami pamiętamy ze swojego dzieciństwa, a także nowoczesne książki - pisane pod kątem dzisiejszych czasów i ukazującym dzieciom ważne tematy w jasny dla nich sposób.

Sprawdźcie tutaj prezenty na dzień dziecka >>> 


Zestawy kreatywne

Sama jestem zwolenniczką zestawów kreatywnych dla dzieci, które pozwalają im zrobić coś własnymi rękoma i nie ważne czy będzie to zestaw do robienia bransoletek czy też domowe laboratorium chemiczne, ważne, że taki zestaw pobudzi w dziecku kreatywność i chęć do działania i tworzenia czegoś samemu. Taki zestaw to również ciekawa opcja na spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem, bo przecież możemy coś "tworzyć" razem. 


Zabawki i akcesoria z ulubionymi bohaterami  

Często dzieci mają swoją jedną ulubioną postać bajkową - w związku z czym uwielbiają wszystko na czym znajdzie się jej motyw, właśnie dlatego znając ulubionego bajkowego bohatera z łatwością znajdziemy odpowiedni prezent. Może to być jakaś zabawka lub figurka z daną postacią, ale również kredki, pisaki czy też inne akcesoria szkolne. 

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka