Moje postanowienia noworoczne

*Wpis sponsorowany - reklama NOTINO*
Moje postanowienia noworoczne ZDROWIE

Nowy Rok = Nowa JA


To właśnie z początkiem stycznia najczęściej zaczynamy tworzyć listę naszych postanowień noworocznych - choć warto pamiętać, że każdy moment w ciągu roku jest ku temu odpowiedni. Sama w tym roku postanowiłam zmienić kilka rzeczy, wprowadzić kilka zmian. W pierwszej kolejności postanowiłam bardziej zadbać o swoje zdrowie i choć właściwie w zeszłym roku już mocno działałam w tym temacie, to w tym roku planuję postawić jeszcze bardziej na wizyty kontrolne. 

Na stan naszego zdrowia wpływa również nasza dieta i nasza kondycja, w tym aspekcie wprowadziłam do swojej diety więcej warzyw i owoców, a mniej chleba - szczególnie jeśli chodzi o śniadania do pracy - zamiast kanapek staram się przygotowywać sobie sałatki lub robić warzywne tortille, jest to dla mnie najlepsza opcja, choć czasem z braku czasu pojawia się bułka z wędliną. Staram się do wszystkiego podchodzić racjonalnie, ponieważ nie zawsze wszystko udaje się tak, jak sobie zaplanujemy, to ważne, że staramy się dotrzymywać swoich postanowień, a pojedyncze niepowodzenie nie jest powodem, aby z nich rezygnować.  

Moje postanowienia noworoczne - sport

Pozostając w temacie zdrowia, to nieodłącznie wiąże się ono ze sportem, aktywność fizyczna to bardzo ważna kwestia. W zeszłym roku porzuciłam zajęcia fitness, do których obecnie wróciłam, staram się w nich uczestniczyć dwa razy w tygodniu, ale nie wiem czy uda mi się utrzymać taką częstotliwość, ale założyłam sobie, że będę na nie chodzić minimum raz w tygodniu - myślę, że to będzie bardziej realny plan. 

Kolejna kwestia to picie wody, w ciągu dnia dość często o tym zapominam i piję jej bardzo mało, szczególnie w pracy, właśnie dlatego postanowiłam kupić sobie bidon na wodę - przydaje się nie tylko na zajęcia fitness, ale również w pracy, ponieważ kiedy mam przy komputerze napełniony bidon z wodą - częściej po niego sięgam i częściej piję wodę. 

Moje postanowienia noworoczne - bidon na wodę

Najczęstsze postanowienia noworoczne na 2024 rok

 • dieta i wszystko co z nią związane, czyli zmiana nawyków żywieniowych, ograniczenie fast foodów, itp. 
 • sport, aktywność fizyczna - zakup karnetu na siłownię, uczestnictwo w zajęciach fitness, zakup sprzętu do treningu w domu - orbitreka lub rowerku stacjonarnego 
 • rzucenie nałogu - np. od Nowego Roku nie palę papierosów, nie piję alkoholu
 • nauka języków 
 • oszczędzanie - odłożenie pieniędzy na konkretny cel
 • hobby - wygospodarowanie większej ilości czasu na hobby lub znalezienie nowego hobby
 • książki - wyzwanie czytelnicze, przeczytanie jednej książki miesięcznie, itp. 
 • podróże 
 • więcej czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi 
Moje postanowienia noworoczne

Komentarze

 1. Mam podobne postanowienia, zwłaszcza co do diety i zdrowia. Tak samo mam problemy z piciem wody, zwłaszcza zimą, ale staram się pamiętać o nawadnianiu organizmu. Musiałam ograniczyć słodycze ze względu na problemy z poziomem cukru i zagrożeniem cukrzycą po mamie.No i dużo porządków w życiu, blogowaniu, współpracach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. życzę powodzenia w realizacji, pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka