Na co zwrócić uwagę przy zakupie wideodomofonu?

 *Wpis sponsorowany - reklama 5tech.pl*


Wideodomofon to urządzenie, które wypiera coraz bardziej tradycyjne domofony - co nie powinno dziwić, ponieważ daje on znacznie więcej możliwości - ułatwia codzienne funkcjonowanie w domu, a jednocześnie podnosi nasze poczucie bezpieczeństwa dzięki dodatkowym funkcjom. Mowa tutaj o takich udogodnieniach, jak integracja z systemem monitoringu, zdalne sterowanie czy zarządzanie całym systemem bezpieczeństwa.Jak działa wideodomofon?


Działa on na tej samej zasadzie, co tradycyjny, dobrze nam znany domofon - umożliwia zdalne otwieranie drzwi do domu lub furtki na posesję, jednocześnie daje on możliwość rozmowy z osobą, która znajduje się po drugiej stronie domofonu. Co ważne  - wideodomofon daje możliwość komunikacji nie tylko głosowej, ale również wizualnej, ponieważ widzimy osobę, która dzwoni do drzwi lub do furtki na wyświetlaczu i wiemy kto do nas przyszedł. 


Istnieje wiele różnorodnych modeli wideodomofonów - bardzo szeroki wybór tego typu urządzeń ma 5Tech - sklep internetowy, który oferuje cyfrowe wideodomofony przewodowe i bezprzewodowe dopasowane do zróżnicowanych oczekiwań klientów.


 Każdy wideodomofon składa się z dwóch elementów - panelu zewnętrznego i panelu wewnętrznego, które są ze sobą podłączone, mamy wideodomofony zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. System zewnętrzny jest montowany na furtce lub przy drzwiach wejściowych i jest wyposażony w kamerę, ma przycisk umożliwiający dzwonienie. System wewnętrzny to panel montowany w domu, który składa się z wyświetlacza - widzimy na nim osobę, która znajduje się na zewnątrz, posiada zazwyczaj wbudowany głośnik oraz mikrofon, opcjonalnie może to być słuchawka, które umożliwiają komunikację. Na panelu znajduje się również przycisk, który pozwala otworzyć furtkę lub drzwi - w najnowszych modelach cały panel jest dotykowy i konkretne działania podejmujmy poprzez wybór funkcji na ekranie.  

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka