Najlepsze zabawki dla 5-latka – co kupić na święta?

  *wpis sponsorowany - reklama noskinoski.pl *

Szukasz idealnego upominku dla 5-latka? Dzieci w tym wieku zazwyczaj mają już określone preferencje co do zabawek. Z tego powodu niespodziewane prezenty mogą stanowić nie lada wyzwanie. Na szczęście istnieje kilka uniwersalnych propozycji, które prawie zawsze trafiają w gusta najmłodszych. Sprawdź, co najlepiej kupić 5-latkowi na święta.

Klocki

Jednymi z najpopularniejszych zabawek są klocki. Zarówno te drewniane, jak i plastikowe wspierają rozwój kreatywności i wyobraźni. Działają też bardzo dobrze na motorykę małą i pozwalają odpocząć maluchowi od zewnętrznych bodźców. Skupienie na budowaniu mniej lub bardziej skomplikowanych konstrukcji może być niezwykle relaksujące.

Nie da się jednak ukryć, że klocki to przede wszystkim świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Tego typu produkty można wprowadzać już od pierwszego roku życia. Jeśli chodzi o klocki dla 5-latków, to wybór jest ogromny. Nie powinno być więc problemu z wybranie odpowiedniego zestawu. Wystarczy zwrócić uwagę na zalecenia producenta.


Zabawki kreatywne

Dziecko potrzebuje wsparcia, aby obudzić wyobraźnię i dzięki temu odkrywać nowe rzeczy. Najlepszą formą pomocy jest spędzanie czasu z rodzicami, ale w ciągu dnia świetnie sprawdzą się zabawki kreatywne. Do najczęściej wybieranych należą:

  • zestawy artystyczne,
  • instrumenty muzyczne,
  • magnetyczne układanki,
  • puzzle,
  • kolorowanki i rysowanki.

Odpowiednio dobrane do wieku dziecka zabawki kreatywne umożliwiają zdobywanie nowych umiejętności i rozwijanie wyobraźni. Warto jednak stawiać na ciekawie zaprojektowane produkty, które zachęcą malucha do zabawy i nauki. Najlepiej pozwolić dziecku wybrać gadżet, który mu się podoba.

Zabawki edukacyjne

Prezenty dla 5-latka mogą obudzić nowe zainteresowania i zachęcić do poznawania świata. Zabawkami edukacyjnymi mogą być więc nawet bloki rysunkowe czy kredki. Przy tak dużej okazji, jak święta można jednak postawić na zakup ciekawszych propozycji takich jak:

  • lornetki i mikroskopy dla dzieci,
  • zestawy naukowca,
  • mapy i plansze edukacyjne,
  • quizy i łamigłówki,
  • puzzle edukacyjne.

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie zabawki edukacyjne muszą być bardzo drogie. Zestawy dostępne są w wielu przedziałach cenowych. Dlatego bez problemu można znaleźć gadżet na każdą kieszeń. Szczególnie warto zapoznać się z ofertą sklepu: https://noskinoski.pl/.

Zabawki konstrukcyjne

Ciekawą propozycją na prezent dla 5-latka są zabawki do własnoręcznego montażu. Tego typu zestawy składają się z klocków lub części, które składają się w różne pojazdy i gadżety. Istnieje przekonanie, że zabawki konstrukcyjne są trudne, a ich układanie może być frustrujące dla dzieci. Dostępne są jednak zestawy przeznaczone specjalnie dla maluchów. Nie ma więc obaw, że będą one zbyt skomplikowane.

Zabawki konstrukcyjne dają mnóstwo rozrywki, a jednocześnie uczą logicznego myślenia i pozwalają ćwiczyć motorykę małą. Można więc powiedzieć, że składanie takich gadżetów to zabawa, ale także trening koordynacji wzrokowo ruchowej oraz wyobraźni przestrzennej. Są to niezwykle przydatne umiejętności, dlatego warto wspierać ich rozwój.

Gry planszowe i karciane

Doskonałym pomysłem na prezent dla 5-latka są gry, które gwarantują rozrywkę dla całej rodziny. Popularne planszówki umożliwiają przeżycie wielu ciekawych przygód, ale także uczą zdrowej rywalizacji. Wspólna rozgrywka wzmacnia też więzi rodzinne. Korzyści jest naprawdę wiele, dlatego warto zdecydować się na zakup takiego prezentu. Bez problemu można znaleźć zestawy z pięknymi wzorami i postaciami, które z pewnością spodobają się najmłodszym. 

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka