Spinki do mankietów - jak wybrać?

 *Wpis we współpracy z RIVIA

Już za czasów średniowiecza stosowana praktyki ozdabiania mankietów przy męskich koszulach. Spinki do mankietów stały się szczególnie popularnie w XIX wieku, kiedy to nastąpiło ich rozpowszechnienie. Były one swojego rodzaju alternatywą dla tradycyjnych guzików. Korzystanie z tego dodatku kiedyś kojarzone było jedynie ze strojami formalnymi. Możliwe jest jednak także ich używanie w codziennych stylizacjach. Na co więc trzeba zwrócić uwagę podczas doboru tego elementu? 

Kiedy warto nosić spinki?

Spinki do mankietów(https://riwia.pl/spinki-do-mankietow) są szczególnie popularnym rozwiązaniem, sprawdzającym się przy strojach formalnych. Są one komponowane wraz z koszulami z długimi rękawami. To bez cienia wątpliwości świetny dodatek podczas wiele uroczystości takich jak: ślub, chrzest, koncert, gala oraz wiele innych podniosłych i ważnych wydarzeń. W takich sytuacjach należy postawić przede wszystkim na prostotę i minimalizm. 

Spinki do mankietów mogą być także dodatkiem na co dzień, które to możemy łączyć z różnymi rodzajami i kolorami koszul. Wszystko jest głównie kwestią indywidualnych kwestii oraz upodobań. Dzięki spinkom możemy również wyrazić nasz nastrój, uczucia czy charakter. 

Kolor

Zakup spinek nie jest wcale prostą sprawą, dlatego też warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Podczas ważnych i podniosłych uroczystości warto wyposażyć się w spinki wykonane ze srebra bądź złota. Producenci spinek są w stanie zaoferować wiele modeli, które mogą być używane także na co dzień. Konieczne jest jednak uwzględnienie kilku ważnych aspektów.

W pierwszej kolejności należy określić rodzaj uroczystości, do której dobierzemy spinki. Podczas formalnych spotkań warto uwzględnić głównie spinki wykonane z metalów szlachetnych. Nieco mniej formalne bądź luźne spotkania pozwalają na znacznie większą swobodę.

Sam kolor spinek musi też współgrać z kolorem koszuli. Dla białych koszul najlepszym wyborem będą wszelkie klasyczne barwy. Inne kolory koszul powinny dopełniać się na zasadzie kontrastu ze spinkami.  

Ostatnim z elementów jest dobranie spinek na podstawie dodatków, które posiadamy. Do uwzględnienia mamy przeważnie tego elementy ubioru jak klamrę przy pasku czy zegarek. 

Spinki do mankietów, a koszula

W wielu przypadkach niezbędne jest wzięcie pod uwagę znacznie większej ilości czynników, które będą determinować nasz ubiór. Ubierając formalną koszulę wraz ze spinkami, nie można zapomnieć o krawacie bądź musze. Takie połączenie pozwoli zaprezentować się w taki sposób, w jaki powinniśmy- elegancki oraz formalny. Ważnym aspektem jest również, by koszula nie posiadała kieszonki. 

Wbrew pozorom, dopasowanie kreacji podczas luźnego spotkania wcale nie jest prostym zadaniem. Mimo szerokiego wyboru spinek, prawidłowe dopasowanie może być nie lada wyzwaniem. Niezwykle cienka jest granica pomiędzy kiczem, a dobrym stylem. Z jednej strony spinki mają przyciągać uwagę, będąc w centrum, z drugiej zaś strony nie można mieć zbyt dużej ilości wzorów czy mocnych kolorów. 

W wielu przypadkach to właśnie do spotkań formalnych jest znacznie łatwiej się ubrać, ze względu na określone reguły.

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka