Randka w Poznaniu. Gdzie iść z drugą połówką?

Randka w Poznaniu może okazać się najwspanialszą opcją, jeśli szukacie klimatycznej i kameralnej atmosfery. Znajduje się tam cudowne, renesansowe Stare Miasto z jednym z najpiękniejszych ratuszów w Europie.

Mimo że miasto nie jest wielkie, z łatwością można znaleźć tam ciekawe miejsca. Oprócz wspaniałej scenerii, w Poznaniu znajduje się też mnóstwo atrakcji, palmiarnia botaniczna, muzea i teatry. Zobacz, jak zorganizować niepowtarzalną randkę.


Romantyczny spacer

Poznań jest przesiąknięty historią, jednak jednocześnie cieszy się niezwykle swobodną atmosferą. Podczas spaceru można cieszyć się nie tylko dawnymi budowlami, ale także nowoczesną architekturą.

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie udanej randki jest Rynek Główny. Otaczające plac kolorowe kamienice tworzą bajkową atmosferę. To wierne rekonstrukcje budynków z epoki baroku i renesansu, które tworzą niepowtarzalny klimat jak z filmu. Ich żywe kolory i charakterystyczna architektura to absolutna uczta dla oczu.

Co więcej, na placu znajduje się wiele restauracji i barów, które wieczorem stają się tłoczne i żywe. Ale to nie wszystko, bo na Rynku Głównym znajduje się też wiele muzeów, w tym Muzeum Historii Miasta Poznania, czyli oddział poznańskiego Muzeum Narodowego.

Aktywny wypoczynek

Jeśli należycie do osób, które nie lubią się nudzić, koniecznie wybierzcie się do Term Maltańskich. Ten rozległy kompleks wodny wykorzystuje naturalne wody geotermalne i posiada aż cztery strefy z atrakcjami.

W Termach Maltańskich znajdują się m.in. basen ze sztuczną falą, kilka zjeżdżalni, jacuzzi i baseny zewnętrzne. Są też trampoliny i basen o wymiarach olimpijskich. Dla tych, którzy potrzebują relaksu i odpoczynku, proponujemy skorzystać z rozmaitych saun tematycznych. Dodatkowo, możecie zafundować sobie wspólny masaż lub inne zabiegi relaksacyjne.

Termy Maltańskie położone są w centrum Poznania, w malowniczym miejscu nad brzegiem jeziora Maltańskiego.

Kulturalna uczta

Jeśli chcielibyście wspólnie przeżyć coś, czego długo nie zapomnicie, możecie wybrać się na spektakl do jednego z najwspanialszych, poznańskich teatrów - Nowego Teatru lub zobaczyć operę lub balet w Teatrze Wielkim.

Nowy Teatr mieści się w stylowej kamienicy, niedaleko Parku Mickiewicza i Parku Henryka Wieniawskiego. W teatrze możecie obejrzeć niezwykle interesujące spektakle, takie jak poruszający "ALTE HAJM / STARY DOM", kultowe "CZERWONE NOSY", oryginalne formą “PRAWO WYBORU”, czy też dramatyczny “WRÓG LUDU”.

Dla tych, którzy uwielbiają słuchać muzyki na żywo, polecamy wybrać się do wspaniałego Teatru Wielkiego w Poznaniu. Koncerty odbywają się w kilku wspaniałych salach. Możecie zdecydować się na piękny balet, np. “Don Juan", "Don Kichot" lub "Dziadek do orzechów".

A jeśli wolicie zapierającą dech w piersiach operę, na pewno znajdziecie coś wśród bogatego repertuaru Teatru. Najbardziej znane tytuły to np. “Carmina Burana”. Do wyboru są też rozmaite koncerty i recitale.

Pełny repertuar poznańskich teatrów znajdziecie tutaj: https://ewejsciowki.pl/poznan/repertuar


 * ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

  1. My pod koniec sierpnia wybraliśmy się na kilka dni do Poznania. Piękne miasto,szkoda tylko że trafiliśmy na totalny remont centrum. Rozkopana Starówka z koparkami na środku wyglądała niezbyt atrakcyjnie...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka