Książeczki dla dzieci - Martyna Kwiatkowska "Kraina...."

Pięknie ilustrowane książeczki dla dzieci to to co uwielbiam zarówno ja, jak i moje dzieci. Ostatnio nasza domowa biblioteczka powiększyła się o serię książeczek Martyny Kwiatkowskiej, z których każda opisuje jakąś "Krainę....". 

Książeczki Martyny Kwiatkowskiej:
 • "Kraina bez książek"
 • "Kraina zrealizowanych marzeń"
 • "Kraina dzielnych obozowiczów"
 • "Kraina spadającej gwiazdy"
 • książeczki do kupienia na pojedztam.pl/sklep
"Kraina bez książek" - piękna opowieść o tym dlaczego warto czytać książki, pokazuje co nam daje aktywne czytanie książek. Ukazuje również pustkę świata bez książek i to, że nawet pomimo "braku czasu" warto znaleźć go choć trochę na czytanie - książka ta jest nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, którzy zapomnieli o tym, ile daje czytanie książek. 


"Kraina dzielnych obozowiczów" - piękna książka o przyjaźni i o harcerstwie, jest idealną pozycją do tego, aby zachęcić dziecko do przystąpienia do harcerstwa. Pokazuje, również, że wyjazd na obóz bez rodziców nie jest niczym strasznym.


"Kraina zrealizowanych marzeń" - marzenia są po to, aby je spełniać. Jak się okazuje w tej książeczce to przyjaciele mogą nam pomóc w realizacji naszych marzeń, bo razem można więcej. Książeczka pokazuje, że warto dzielić się swoimi marzeniami z przyjaciółmi, a pomaganie innym spełnić ich marzenia daje wiele radości.

"Kraina spadającej gwiazdy" - ta książeczka to obowiązkowa pozycja w okresie przedświątecznym, ale nie tylko, bo jak mówi autorka w swojej książeczce - "Najważniejsze jednak jest to, by w ciągu całych  365 dni pamiętać o tym, by być dobrym człowiekiem..." Daje ona piękny przekaz o tym, że warto pomagać innym, szczególnie osobom starszym i samotnym.


Seria książeczek dla dzieci Martyny Kwiatkowskiej to opowieści o przygodach Dorci, Tadka i Maćka. Czyta się je z ogromną przyjemnością - są napisane w taki sposób, że dzieci słuchaj ich z zainteresowaniem, są ciekawe kolejnych przygód bohaterów. Całość jest opatrzona przepięknymi ilustracjami, które zachęcają małego czytelnika do tego, by po nie sięgnąć. Każda z książeczkę niesie ze sobą jakiś przekaz, jakąś historię, która pozwala wyciągnąć z niej pozytywne wnioski. Muszę przyznać, że dawno żadne książeczki mnie tak nie zachwyciły - przekaz z nich płynący jest prosty, a jednocześnie daje do myślenia. Warto mieć je w swojej domowej biblioteczce, by móc pokazać dzieciom to, co ważne.


Kolorowanka "Kraina kreatywnych ilustratorów" - świetna pozycja dla każdego dziecka, zawiera obrazki z książeczek opisanych wyżej. Moim dzieciom te kolorowanki bardzo się spodobały i chętnie do nich sięgają.


Komentarze

 1. Serdecznie dziękuję za piękne słowa, cieszę się, że komplet przypadł do gustu :)

  Martyna Kwiatkowska

  OdpowiedzUsuń
 2. Kraina spadającej gwiazdy najbardziej mi się podoba hehe

  Pozdrawiam!
  zpolskidopolski.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Przesłodkie te książeczki, powinny się spodobać każdemu dziecku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne książeczki :) W sumie to nie wyobrażam sobie świata bez książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesujące propozycje dla Dzieciaczków :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne książeczki dla najmłodszych czytelników

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka