#zostajemywdomu #44koty - zadania, porady higieniczne i czasopisma dla dzieci

#zostajemywdomu i staramy się podsuwać naszym dzieciom ciekawe zadania, które zainteresują je na dłużej niż minutę. Moja córeczka od zawsze kochała wszelkiego rodzaju książeczki z zadaniami i naklejkami, czy też czasopisma dla dzieci. Do tego ulubione bajki na DVD, które pozwolą trochę poleniuchować - wszystko to znajdziemy w wydawnictwach dla dzieci od Media Service Zawada


W naszym domu zamieszkały wydawnictwa z bajki 44 Koty - magazyn z prezentem-zabawką, z bajką na DVD i książeczka z zadaniami. 


44 Koty Szalony Wyścig - świetne wydawnictwo z zestawem 80 naklejek, które zawsze robią szał ;) Wewnątrz wiele ciekawych zadań - labirynty, kolorowanki, zadania na spostrzegawczość i nawet gra planszowa, w którą już grałyśmy. 


MÓJ TIP - planszówki z gazetek dla dzieci 
Często robię tak, że po rozwiązaniu wszystkich zadań właśnie te gry planszowe znajdujące się wewnątrz książeczki przyklejam na sztywną dużą kartkę lub jakiś kartonik - dzięki temu mamy planszówkę, która posłuży nam na dłużej i do której chętnie wracamy. 


44 CATS - OFICJALNY MAGAZYN 44 KOTY - to już ulubiona przez dzieci gazetka z prezentem, w tym numerze znalazły się naklejki oraz kociastyczny telefon z etui. Poza zadaniami do wykonania znajdziemy tutaj również sporo czytanek opatrzonych ilustracjami, dzięki czemu łatwiej rozwiązać nam późniejsze zadania. 


44 CATS KOLEKCJA FILMOWA - MISJA ARCYKOTKÓW - wydanie z płytą DVD w prezencie. Pomimo ogólnej dostępności wielu bajek, to zarówno ja, jak i moje dzieci lubią oglądać ulubione bajki z DVD. To taki trochę specjalny czas, z ulubionymi przekąskami, sokiem i chwilą na odpoczynek.
ZADANIE  
Warto w tym trudnym czasie organizować dla dzieci wspólne zabawy, może by tak pogadanka o ulubionych bohaterach z bajki 44 KOTY?

KARTY DO WYDRUKOWANIA:

MILADY

PILOU

 
LAMPO


KLOPSIK
PYTANIA DLA DZIECI:

 • Czym się zajmuje Lampo, gdy zostaje w domu?
 • Czym się zajmuje Milady, gdy zostaje w domu?
 • Czym się zajmuje Pilou, gdy zostaje w domu?
 • Czym się zajmuje Klopsik, gdy zostaje w domu?

"Gdy zostaniesz w domu, może być zabawnie, bo... Przytulamy się i czytamy kociastyczne historie! #44koty #zostajemywdomu"KOCIASTYCZNE PORADY HIGIENICZNE
 1. Po pierwsze: czyste ręce. Myjemy je regularnie i koniecznie mydłem!
 2. Po drugie: kichamy w zgięcie łokcia, a nos wydmuchujemy w chusteczkę jednorazową, którą od razu wyrzucamy do śmieci.
 3. Po trzecie: zwierzęta nie przenoszą infekcji, więc nie panikuj i pozwól się dzieciom bawić z ich pupilami – maluchy nie ryzykują zdrowia. #44koty #zostajemywdomu
#zostajemywdomu #44koty

Komentarze

 1. Fajna sprawa. Naklejki to raczej lubią wszystkie dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne są takie książeczki. Sami za nimi przepadamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie w tym czasie takie czasopisma sa bardzo potrzebne :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasza młodzież to się za książki powoli zabiera :) warto było trzymać całe kolekcje fantasy... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja na szczęście niemam dzieci więc niemam takiego problemu��

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka