Jaka jestem? Badanie osobowości z PERSO.IN

Ludzka osobowość jest bardzo skomplikowana i składa się na nią wiele różnych czynników, ale to właśnie zbiór tych różnych cech i predyspozycji wpływa na to jak funkcjonujemy w codziennym życiu. Poznając lepiej swoją osobowość, swoje słabe i mocne strony możemy lepiej wykorzystywać swoje możliwości, predyspozycje i jednocześnie pracować nad sferami, które są naszymi słabościami. Okazuje się, że możemy zbadać swoją osobowość - by lepiej poznać i zrozumieć samego siebie. Zrobić to można dzięki PERSO.IN - jest to polskie narzędzie diagnostyczne, które umożliwia przeprowadzenia badania bez wychodzenia z domu.

Temat testu osobowości PERSO.IN bardzo mnie zaciekawił i zaintrygował - właśnie dlatego zdecydowałam się wziąć w nim udział i zbadać swoją osobowość. Całość opiera się na wypełnieniu kwestionariusza on-line - warto zadbać o to, aby móc go wypełnił w ciszy i skupieniu. Na podstawie tego badania przygotowywany jest 45 stronicowy raport. Jednak największą wartość stanowi konsultacja on-line z trenerem, która polega na godzinnej sesji, podczas której omawiamy z trenerem wyniki naszego testu. Ta rozmowa pozwala nam dokładnie zrozumieć raport i spojrzeć na naszą osobowość niejako "z boku".


Badanie PERSO.IN wykazuje bardzo wysoką wiarygodność naukową i opiera się na sprawdzonej teorii z zakresu cech osobowości -tzw. model Wielkiej Piątki. Dotyczy on takich obszarów naszej osobowości, jak: ludzie, doświadczenia, obowiązku, stymulatory i trudności. W raporcie znajdziemy szczegółowe informacje co do poszczególnych obszarów, dowiemy się jakie cechy i postawy są nam bliższe, jak to interpretować, a przede wszystkim co możemy dzięki nim robić - w jakiej pracy sprawdzimy się najlepiej. W raporcie znajdziemy również wskazówki/rady dla nas samych mówiące o tym, nad jakimi cechami warto pracować i co możemy dzięki nim osiągnąć. Dużą wartość stanowi podsumowanie każdego obszaru testu poprzez określenie możliwych przewag i ryzyk wynikających z posiadanych przez nas cech osobowości.


Muszę przyznać, że zapoznając się z moim wynikiem badania PERSO.IN niejednokrotnie byłam zaskoczona, bo choć niby zdawałam sobie sprawę z moich niektórych cech, to miałam silne wyparcie. Badanie osobowości PERSO.IN pozwoliło mi spojrzeć na siebie niejako łaskawszym okiem, bo przecież fakt posiadania cech, które mogą być uciążliwe w życiu codziennym nie sprawia, że powinniśmy czuć się źle sami ze sobą. Wręcz przeciwnie - powinniśmy starać się nad nimi pracować, bo to nie jest tak, że skoro jesteśmy ustępliwi i skromni, to można nas wykorzystywać - warto pracować nad sobą i nad zniwelowaniem ryzyk, które wiążą się z daną cechą.

Komentarze

 1. Bardzo ciekawe badanie, chociaż i tak kot mnie najlepiej zrozumie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie sama bym się zbadała :D

  OdpowiedzUsuń
 3. zaciekawiłaś mnie tym wpisem. Wprawdzie robiłam sobie z ciekawości różne dostępne w internecie testy osobowości online, ale nigdy nie podchodziłam do tego tak profesjonalnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Do tej pory pracowała w oparciu o narzędzie odlhama. Chętnie sprawdzę to

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe doświadczenie, po takim badaniu człowiek jest dosyć często zaskoczony wynikami :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka