Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu zimą i latem

Wyjeżdżając na ferie lub wakacje z dziećmi szukamy dla nich ciekawych miejsc do odwiedzenie, do których można się udać niezależnie od pogody czy też od pory roku. Poniżej znajdziecie propozycje trzech takich miejsc, do których warto wybrać się z dziećmi, są to zdecydowanie super atrakcje dla dzieci Kołobrzeg i warto je odwiedzić podczas wyjazdu.


Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg


UKRYTA KRAINA

Dane adresowe:
Ukryta Kraina (wejście schodami przy ul. Towarowej obok Restauracji Pod Winogronami)
Obrońców Westerplatte 18E
100 m od Latarni
78-100 Kołobrzeg
tel: +48 792 555 215
info@ukrytakraina.pl
Otwarte 7 dni w tygodniu.

To miejsce to magiczna wystawa interaktywna dla dzieci, na powierzchni ponad 400m2 odkrywają one świat pełen magii. Przy wejściu otrzymuje się na czas zwiedzania magiczną różdżkę, dzięki której można odczarowywać magiczny świat Ukrytej Krainy i poznawać jej mieszkańców bliżej. Spotkamy tam Pana Wiewióra, ogromnego pięciometrowego krokodyla Zębusia, a także wiele wróżek, krasnali i skrzatów. Poza magiczną różdżką i interaktywnymi postaciami w Ukrytej Krainie spotkamy również żywe zwierzęta takie jak białe króliki miniaturki, złote rybki, ślimaki olbrzymy oraz gekony lamparcie. Wizyta w tym miejscu to nie tylko super zabawa, ale również ciekawa lekcja biologi i poznawania świata.


MIASTO MYSZY

Dane adresowe:
Miasto Myszy (w podziemiach Rezydencji Kapitańskiej, 50 m od Latarni Morskiej
vis a vis statków wycieczkowych – budynek z czerwonej cegły)
ul. Morska 2, 78-100 Kołobrzeg
tel: 575 657 195
mail: info@miastomyszy.pl
facebook.com/miastomyszy
Otwarte 7 dni w tygodniu.


Atrakcje Kołobrzeg mogą przybierać różne formy, jedną z nich jest z pewnością Miasto Myszy, jakiego nie spotkacie nigdzie indziej na świecie - jest to wystawa ponad 500 żywych myszek w jednym miejscu. Zdecydowanie jest to miejsce wyjątkowe, które spodoba się również tym, którym wcześniej towarzyszył strach na myśl o myszkach. Miasto Myszy to swoista bajkowa kraina, w której żyją myszki, pełno tam labiryntów, mini pomieszczeń - wszystko idealnie dopasowane do małych mieszkańców. Można ta zobaczyć najróżniejsze gatunki myszy - od najmniejszej na świecie myszy pigmejskiej po myszy z zakręconymi włosami, łaciate, białe czy też bezwłose, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Wyprawa w to miejsce to nie tylko świetna atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu, ale przede wszystkim wspaniała lekcja biologii i możliwość poznania zwyczajów tych małych gryzoni.


MUZEUM 6D

Dane adresowe:
Muzeum 6D – Maszoperia (Promenada przy Ośrodku KIELCZANKA)
ul. Rodziewiczówny 15, 78-100 Kołobrzeg
tel: (94) 716 22 44
mail: info@muzeum6d.pl
facebook.com/muzeum6d
Otwarte 7 dni w tygodniu.

Słyszeliście kiedyś o muzeum 6D - jedyne takie w Europie znajduje się właśnie w Kołobrzegu. Daje ono dzieciom możliwość przeniesienia się do innej rzeczywistości, a to wszystko dzięki specjalnym malunkom wykonany w technice 3D, które są opatrzone dodatkowymi bodźcami. Na wejściu otrzymujemy specjalne okulary, które wzmacniają efekty podczas zwiedzania, ale nie tylko zmysł wzroku jest stymulowany - podczas zwiedzania czuć różne zapachy, słychać szum morza i mewy, czuć na skórze wiatr. Podczas wycieczki poznajemy historię rybaków, którzy dawniej zamieszkiwali tereny nad Bałtykiem, a także poznajemy legendę o sieci i wiedźmie. Z pewnością jest to innowacyjne i wyjątkowe miejsce, jeśli chodzi o muzea Kołobrzeg i warto się tam wybrać z dziećmi.


Komentarze

 1. Bardzo lubię Kołobrzeg, mam do niego sentyment, jednak to już nei to samo miasto z czasów mojego dzieciństwa :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie byłam w Kołobrzegu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że nie tylko latem jest co robic nad morzem..

  OdpowiedzUsuń
 4. przydatny wpis :)! muszę się w końcu wybrać nad morze ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka