Nauka języka angielskiego w domu z kursami ESKK

Nauka języków obcych jest zawsze potrzebna i zawsze jest dobry moment, aby ją rozpocząć. Niestety prawdą jest fakt, iż jeśli nie mamy styczności z danym językiem, to po pewnym czasie bardzo dużo rzeczy zapominamy i okazuje się, że mamy problem. Właśnie, dlatego postanowiłam, że okres zimowy będzie dla mnie tym czasem, kiedy to zrobię sobie "małe przypomnienie" języka angielskiego z kursem ESKK.

Wśród oferty kursów językowych ESKK mamy do wyboru angielski dla początkujących, średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych. Ja zdecydowałam się na angielski dla średnio zaawansowanych – myślę, że jestem właśnie na takim poziomie znajomości języka, a ten kurs pozwoli mi utrwalić moją wiedzę. Traktuję to, jako krok do dokształcenia się- jeden z kilku, które zaplanowałam sobie na ten rok.


Dlaczego warto wybrać kurs językowy na platformie ESKK?

Dla mnie kluczowym czynnikiem była jego łatwa dostępność – do strefy studenta ESKK mogę zalogować się z dowolnego urządzenia, w związku z tym z mojego kursu korzystam zarówno na laptopie, jak i na tablecie. Daje mi to możliwość uczenia się o dowolnej porze i w dowolnym miejscu, przy czym warto zaopatrzyć się w słuchawki, by móc w pełni skupić się na kursie.


Darmowe lekcje próbne

Na stronie ESKK jest możliwość przetestowania kursów i sprawdzenia czy taka forma uczenia się języka będzie dla nas odpowiednia. Wszystko to jest możliwe dzięki dostępności DARMOWYCH LEKCJI PRÓBNYCH, uważam że jest to świetne udogodnienia, które pozwala nam wybrać odpowiedni dla nas kurs.  Ja przetestowałam lekcje próbne „Angielski w biznesie” i widzę, że jest to kurs, który byłby mi bardzo pomocny – właśnie, dlatego myślę, że wrócę do niego za jakiś czas w pełnowymiarowej wersji, obecnie skupiam się na wybranym kursie angielskiego dla średnio zaawansowanych.


Dodatki do kursu

Sam kurs to jedno, ale warto go uzupełnić poprzez dodatkowe działania, które oferuje platforma ESKK.

 • Audiobooki językowe -  uważam, że jest to świetna forma obycia się z językiem.  
 • Biblioteczka - dzięki tej funkcji mamy możliwość czytania e-booków w wybranym języku, sama praktykowałam taką formę "poznawania" języka i była ona dla mnie rewelacyjna. 
 • Słownik on-line - jeśli nie znamy jakiegoś słówka, to szybko je odnajdziemy w internetowym słowniku.
 • Gry i ćwiczenia - dają świetną  możliwość połączenia rozrywki, zabawy ze sprawdzenie swojej wiedzy. 
 • Konwersacja z lektorem - ta opcja jest dla mnie zdecydowanie najciekawsza, w wybranym przez nas momencie umawiamy się na rozmowę z lektorem przez telefon lub przez Skype, jest to świetna okazja by sprawdzić zdobytą wiedzę w prawdziwej konwersacji. 
 • Chat z lektorem angielskiego- daje możliwość użycia języka w luźnej rozmowie, sprawia, że możemy nie tylko zasięgnąć wiedzy, ale również ćwiczyć nasze umiejętności w komunikowaniu się w obcym języku


 Aplikacja Multi Słowik i MemoPlus

Żyjemy w świecie smartfonów i aplikacji, które "zawalają" nasze telefony. Warto połączyć dostępną obecnie technikę z czymś pożytecznym, czyli z nauką słówek. Posłużą nam do tego aplikacje Multi Słowik oraz MemoPlus, która pozwala poznawać nowe słówka w każdej chwili.
Program MemoPlus to idealne narzędzie do wspomagania nauki języka obcego, jest bardzo łatwy w obsłudze, a jednocześnie bardzo wszechstronny. Przy jego pomocy nauczymy się nie tylko nowych słówek, ale również zwrotów i wyrażeń.

Co nam daje program MemoPlus?
 • możliwość odsłuchiwania dźwięków
 • opcja dodawania nowych słówek
 • moduł rejestrujący postępy w nauce
 • sprawdzian ze słuchu
 • czytelne statystyki 

Jak wygląda nauka języka angielskiego w domu z kursem ESKK?

Kurs jest podzielony na 20 lekcji, które są bardzo rozbudowane i stanowią sporą dawkę wiedzy. Warto podchodzić do kursu w poważny sposób i zasiadać do nowej lekcji, kiedy mamy pewność, że będziemy mieli czas by wykonać wszystkie zadania - oczywiście nie jest to warunek konieczny, ponieważ na dobrą sprawę do kursu możemy wrócić w dowolnym momencie. Niemniej jednak uważam, że przejście przez całą lekcję "za jednym razem" jest znacznie bardziej efektywne i przynosi lepsze rezultaty.


 LEKCJE 

Same lekcje są przygotowane w bardzo ciekawy sposób, który sprawia, że zasiada się do nich z przyjemnością. Zadania są bardzo różnorodne i pozwalają poszerzać zarówno nasze słownictwo, jak i też znajomość gramatyki. Zadania mają formę uzupełnianek, połączeń, itp.  - wiele zadań opatrzonych jest nagraniami, które pozwalają "osłuchać się" z językiem.


 GRAMATYKA

W lekcje są wplecione wiadomości, np. związane z czasami gramatycznymi i ich użyciem w życiu codziennym. Taka forma jest bardzo atrakcyjna i sprawia, że zagadnienia gramatyczne przyswajamy niejako "przy okazji", a wszystko przekazane jest w bardzo przystępnej formie.

AUDIOBOOKI

W nauce angielskiego bardzo ważną rolę odgrywa „osłuchanie się” z językiem. W tym aspekcie bardzo pomogą nam audiobooki, dołączone do wybranego kursu. Ich plusem jest to, że możemy ich słuchać w domu podczas porządków czy też w autobusie w drodze do pracy, dzięki czemu wykorzystujemy maksymalnie każdą wolną chwilę. Sama bardzo lubię taką formę nauki, gdyż wystarczy słuchać i powtarzać, a słówka i zwroty same „wchodzą do głowy”.


PRACE DOMOWE 

Sam kurs to nie wszystko – warto też dać coś od siebie, właśnie po to są prace domowe. Stanowią one niejako sprawdzian naszej dotychczasowej wiedzy i tego, co powinniśmy wynieść z danej lekcji, a jednocześnie zmuszają nas do tego, aby przysiąść do nauki jeszcze poza czasem, który poświęcamy na sam kurs.

EGZAMINY I CERTYFIKATY

Ukończenie kursu językowego ESKK daje możliwość podejścia do egzaminów i otrzymania certyfikatu telc- jest on w Polsce uznawany za oficjalny certyfikat potwierdzający znajomość danego języka, jest on również uznawany w większości krajów europejskich.
Egzaminy telc składają się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. Część pisemna egzaminu ma na celu sprawdzenie umiejętności rozumienia tekstu czytanego oraz rozumienie ze słuchu. W części pisemnej należy również sformułować wypowiedź pisemną na określony temat. Podczas części ustnej zostaje przeprowadzona rozmowa w danym języku.
Posiadanie takiego certyfikatu jest bardzo przydatne, szczególnie podczas szukania pracy. Potencjalny pracodawca z pewnością zwróci uwagę na fakt, iż nasza deklarowana znajomość języka obcego jest poparta odpowiednimi dokumentami.


Sam kurs ESKK - angielski dla średnio zaawansowanych oceniam bardzo pozytywnie. Podoba mi się jego formuła - lekcje i zadania do wykonania są przygotowane w bardzo ciekawej formie, która sprawia, że wraca się do nich z przyjemnością. Każda kolejna lekcja sprawia, że nasza znajomość języka ulega dużej poprawie. Dla mnie świetną opcją są dodatki do kursu, z których chętnie korzystałam, dzięki czemu mogłam nauczyć się jeszcze więcej.

Trochę obawiałam się takiej formy nauki języka angielskiego, ale okazało się, że niepotrzebnie i tego typu kurs jest tym, czego szukałam.  Pozwolił mi w przyjemny i szybki sposób przypomnieć sobie zapomniane zwroty, słówka i czasy. Kursy z ESKK są idealnym rozwiązaniem dla każdego, a szczególnie dla osób, które mogą w tego typu kursie uczestniczyć z domu.


Komentarze

 1. Jestem ogromną zwolenniczką tego typu metod nauki języków 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie czegoś takiego mi potrzeba. Zauważyłam że mój angielski & niemiecki bardzo podupadły odkąd mam z nimi mniejszy kontakt. Takie rozważanie to według mnie świetna sprawa zwłaszcza jeśli ktoś tak jak ja woli uczyć się we własnym domu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś myślałam o takim kursie, właśnie w domu z nauką języka angielskiego. Chętnie bym spróbowała i powtórzyła jakieś słówka i zwroty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam, że nigdy nie jest za późno na doskonalenie się. Dlatego tego typu kursy są wspaniałym rozwiązaniem;) Podoba mi się fakt, że tu mamy możliwość odbycia darmowej lekcji próbnej. Dzięki temu jesteśmy w stanie podjąć właściwą decyzje co do odbycia konkretnego kursu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałam się dzięki eskk nauczyć włoskiego, niestety po perwszym zapale brakło minregularności i zrezygnowałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój angielski jest bardzo słaby, muszę go podszkolić bo teraz ciężko bez niego zwłaszcza poza Polską. Ciekawi mnie taki kurs

  OdpowiedzUsuń
 7. Wolę aplikację na telefon, dama korzystam z jednej. I ma nawet trochę więcej rzeczy, niż wyzej wymieniony kurs.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się, że nigdy nie jest za późno na naukę języka obcego. Ja niedługo też ruszam z moim angielskim, którego naukę odstawiłam na jakiś czas. Dzięki za rekomendacje, Marysiu! (:

  OdpowiedzUsuń
 9. fajnie, że kurs posiada wiele róznych opcji nauki, bo tak o wiele przyjemniej i skuteczniej zdobywa się wiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam o tych kursach, ale jeszcze nie wypróbowałam :) Dobrze wiedzieć, że warto spróbować i że zdobywanie wiedzy tam to sama przyjemność.
  Swoją drogą masz świetnego bloga :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka