Jaką bieżnię treningową wybrać do biegania w domu?

Bieganie jest bardzo dobrym pomysłem, gdy brakuje nam ruchu i chcemy zacząć uprawiać jakąś aktywność fizyczną. Niestety nie każdy ma możliwość biegania w terenie, a często po prostu nie przepada za taką formą aktywności- woli bieganie na bieżni. Zresztą, ja sama zaliczam się do takich osób- bieganie w terenie absolutnie nie jest dla mnie, absolutni e tego „nie czuję”, inaczej ma się sprawa, jeśli chodzi o bieganie na bieżni w fitness klubie, taka opcja zdecydowanie bardziej mi odpowiada.


Właśnie dla takich osób najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie własnej bieżni treningowej, która umożliwiałaby treningi w domu w dogodnym momencie, niezależnie od pory dnia czy pogody. Bardzo duży wybór bieżni treningowych można znaleźć na stronie https://specialfitness.pl/15-bieznie-treningowe - można wybierać wśród wielu ciekawych modeli posiadających różne funkcje. Poniżej kilka rad związanych z tym, na co warto zwrócić uwagę wybierając bieżnię treningową do ćwiczeń w domu.


Jaką bieżnie treningową wybrać?

Bieżnia mechaniczna czy bieżnia elektryczna?

 • Bieżnia mechaniczna - nie posiada silnika, w związku tym pas do biegania jest uruchamiany przez bieg użytkownika. W związku z tym, gdy przestajemy biec, to pas się zatrzymuje.
 • Bieżnia elektryczna posiada silnik, który wprawia pas w ruch i utrzymuje jego stałą prędkość- ustawioną na komputerze bieżni przez jego użytkownika.


Bieżnia treningowa - na co zwrócić uwagę?

 • - zakres prędkości - musi wahać się od 5 do ponad 20 km/h. Najtańsze bieżnie często mają dość niską prędkość w granicach maksymalnie 8-10 km/h, co jest odpowiednie do szybkiego marszu, ale do biegania już nie- jest to zbyt małą prędkość. W związku z tym osoby, które mają chociaż minimalne doświadczenie w bieganiu i chcą trenować- bieżnia powinna mieć prędkość ok. 12-16km/h.
 • - nośność - bieżnia musi być dostosowana do wagi jej użytkownika, na rynku są dostępne bieżnie o nośności 100kg, 120kg, 150kg, a nawet do 200kg
 • - stopień nachylenia - jest to parametr pasa biegowego, który możemy sami zmieniać, zazwyczaj kąt nachylenia pasa wynosi od 3 do 40 stopni
 • - rozmiar pasa biegowego - jest to bardzo ważny parametr, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu bieżni treningowej. Zbyt krótka lub zbyt wąska bieżnia będzie nam utrudniała trening, musi być ona odpowiednio dobrana do naszego wzrostu. Przyjmuje się, że najbardziej uniwersalny i komfortowy pas bieżni ma następujące parametry: szerokość pasa ok. 45cm, a długość pasa ok. 130cm
 • - wielkość bieżni i możliwość jej złożenia - ten czynnik jest bardzo ważny, jeśli mamy ograniczoną przestrzeń w domu i na bieżnię udaje nam się wygospodarować niewielką powierzchnię.

Komentarze

 1. U nas w mieszkaniu jest zbyt mało miejsca na bieżnię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dawna marzy mi się bieżnia, póki co nie mam na nią miejsca w domu 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam kiedyś bieżnię, ale taką zwykłą. Niestety musiałam sprzedać ze względu na brak miejsca :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Swietna oferta, musze sie zastanowic nad takim gadzetem hihihi ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z ciekawością o tym poczytałam. Kiedyś chcę wyposażyć swoje mieszkanie w taką bieżnię.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka