„Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni i inne motywacyjne bzdury” James Adonis

W życiu codziennym spotykamy się z wieloma sentencjami, które już tak się utarły, że nie można się z nimi nie zgodzić. Chociażby „co Cię nie zabije, to Cię wzmocni”, czy „kto rezygnuje, nigdy nie wygrywa, kto wygrywa nigdy nie rezygnuje”- wprawdzie są one „prawdziwe” dla pewnego procenta ludzi, ale z pewnością nie można ich odnieść do wszystkich i do każdej sytuacji. Z tymi i podobnymi sentencjami rozprawia się James Adonis w książce „Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni i inne motywacyjne bzdury”.


„Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni i inne motywacyjne bzdury”

 • - Tytuł oryginalny: The Motivation Hoax A Smart Person’s Guide to Inspirational Nonsense
 • - Autor: James Adonis
 • - Tłumacz: Małgorzata Guzowska
 • - Wydawnictwo Naukowe PWN, książkę można zamówić w księgarni internetowej PWN- TUTAJ
 • - Strony: 185


Książka „Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni i inne motywacyjne bzdury” składa się z 18 rozdziałów. W każdym z nich autor niejako rozprawia się z utartymi motywacyjnymi sformułowaniami. Pokazuje on, iż owe tezy wcale nie są tak motywujące, jak by mogło się wydawać- szczególnie, gdy się im przyjrzymy „z bliska” i zaczniemy zagłębiać się w ich sens. Co ciekawe, autor nie obala całkowicie tych tez, ale pokazuje, iż nie można ich odnosić do wszystkich, gdyż ludzie są bardzo różni.


Książkę czyta się dość szybko i lekko, napisana jest w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Warto do niej „przysiąść” na spokojnie i czytać poszczególne rozdziały w skupieniu. Podoba mi się formuła tej książki- autor w ciekawy sposób konfrontuje motywacyjne slogany z rzeczywistością, przy czym ma się wrażenie, że nabierają one nowego znaczenia. To nie jest książka antymotywacyjna, z pewnością przemówi do osób, które twardo stąpają po ziemi i są realistami- przemówią do nich argumenty przekazane przez autora.


Komentarze

 1. Taka książka pełna motywacyjnych tekstów jest dla mnie niezbędna 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. coś dla mnie, będę szukać tej książki

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka dodająca motywacji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydałaby mi się taka pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm,muszę przyznać że raczej nie sięgam po książki, ale ta mnie wyjątkowo zaciekawiła

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę że lektura tej książki by mi się przydała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za polecenie książki, Marysiu. Brzmi bardzo ciekawie i postaram się rzucić na nią okiem przy porannej kawce. Pozdrawiam (:

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka