Bagażnik rowerowy - jaki wybrać?

Zbliża się wiosna, a tym samym idealny czas, by wybrać się na wycieczkę rowerową. Niestety nie każdy z nas ma w swojej najbliższej okolicy miejsca do tego odpowiednie, dlatego czasem warto wybrać się gdzieś „za miasto”, by przy okazji aktywności rowerowej pozachwycać się trochę krajobrazami.
W takiej sytuacji niezbędnym gadżetem jest bagażnik rowerowy. Taki sprzęt przyda się wszystkim posiadaczom rowerów, którzy lubią wycieczki rowerowe i chcą ze sobą zabrać rowery np. na wakacje.

Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów bagażników rowerowych- możemy wybrać bagaznik rowerowy na klapę, na dach, czy też na hak. Warto przemyśleć sprawę i wybrać taki, który będzie dla nas najbardziej funkcjonalny i jednocześnie będzie dobrze dopasowany do naszego samochodu.


Bagażnik rowerowy na dach - ten typ bagażnika rowerowego jest najpopularniejszym sposobem na przewożenie rowerów. sprawdza się szczególnie wtedy, jeśli nie posiadamy haka holowniczego, przy czym konieczne jest posiadanie bagażnika bazowego. Decydując się na tego typu bagażnik trzeba zwrócić uwagę na to ile rowerów zamierzamy przewozić oraz na maksymalną ładowność.


Bagażnik rowerowy na klapę - plusem takiego typu bagażnika jest fakt, iż nie musimy posiadać haka holowniczego ani belki bazowej na dachu. Rowery jadą z tyłu, trochę wyżej niż w przypadku bagażnika na hak, w związku z tym nie zasłaniają tablicy rejestracyjnej samochodu. Rowery przewożone w ten sposób nieznacznie podwyższają wysokość auta.


Bagażnik rowerowy na hak - rozwiązanie możliwe tylko w przypadku aut, które posiadają hak holowniczy. Tego typu bagażnik jest bardzo wygodny w użytkowaniu, można z nim wjechać nawet do garażu. Dodatkowo pozwala na szybki montaż roweru i umożliwia przewożenie kilku rowerów.

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka