Dlaczego tak ważne jest regularne odwiedzanie stomatologa ?

W dzisiejszych czasach żyjemy w strasznym tempie, wszystko dzieje się zbyt szybko. Czas przelatuje nam przez palce, codziennie mamy milion spraw do załatwienia, rzeczy do zrobienia, musimy myśleć o domu, pracy, zakupach, a czasem jeszcze o dziecku. W tym całym pędzie i gonitwie zapominamy o sobie, o tym, żeby regularnie się badać, odwiedzać lekarza i stomatologa.Pamiętam straszne sceny z dzieciństw, kiedy mama musiała na siłę zaciągać mnie do dentysty, a ja już przed gabinetem zalewałam się łzami. Niestety taka trauma została mi przez wiele lat, jednak problemy z zębami zmusiły mnie do częstych wizyt u stomatologa. Na szczęście są takie kliniki dentystyczne jak www.froe.pl, które są przyjazne pacjentom i sprawiają, że wizyta u stomatologa jest przyjemna- tak okazuje się, że to jest możliwe.


Obecnie stomatologia to już nie tylko borowanie i usuwanie zębów. Klinika dentystyczna zapewnia pomoc w takim zakresie jak implantologia, chirurgia szczękowa, protetyka, stomatologia zachowawcza i estetyczna. Sama korzystałam z chirurgii szczękowej- strasznie się bałam zabiegu, szwów i tego wszystkiego, ale na szczęście okazało się, że jeśli oddamy się w dobre ręce, to nie ma się czego bać, a sam zabieg nie był straszny i wyszłam z gabinetu zadowolona.


Pisałam Wam o moich złych doświadczeniach z dentystą w dzieciństwie, co spowodowało, że jako nastolatka również rzadko odwiedzałam dentystę, aż nie zmusiło mnie do tego życie i popsute zęby… Na szczęście trafiłam na dobrego stomatologa, dzięki regularnym wizytom moje zęby zostały wyleczone, a ja pokonałam swój strach. Obecnie staram się odwiedzać gabinet stomatologiczny przynajmniej raz w roku bez żadnej potrzeby, czy z bólem, ale w celach kontroli tego, czy wszystko jest ok. i ta radość, gdy wychodzę zadowolona z gabinetu z informacją, że wszystko jest ok.

Jestem ciekawa jak to wygląda u Was?
Odwiedzacie stomatologa regularnie ?

Komentarze

 1. Właśnie ostatnio się wybrałam do higienistki na piaskowanie, oczywiście zapisałam się też do stomatologa <3

  OdpowiedzUsuń
 2. O ładny uśmiech trzeba dbać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie właśnie dziś czeka kolejny zabieg usuwania chirurgicznego ósemki i strasznie się boję! Choć miałam już jeden rwany :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety znam to aż za dobrze ...
   mam usunięte już 3 ósemki, została mi jeszcze jedna....

   Usuń
 4. Piękny uśmiech robi wrażenie, dlatego trzeba dbać o swoje ząbki. :)
  Ja mam wizytę za miesiąc, ale mam też dobrą panią stomatolog i się w ogóle nie boję. Teraz dają Ci znieczulenie miejscowe i nic nie czujesz. :)
  Pozdrawiam! :)
  Zapraszam do mnie:
  http://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bez znieczulenia to nawet bym nie usiadła na fotel...

   Usuń
 5. ja od zawsze boje się dentysty i zostało mi to do dzisiaj ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że ciężko jest przezwyciężyć ten strach, bo sama musiałam się z nim zmierzyć ...

   Usuń
 6. ja odwiedzam stomatologa regularnie co pół roku - bo tak właśnie powinno się robić

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też mam od zawsze strach przed dentystą, ale przełamuję go.. tzn próbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobry wpis. Naprawdę nie ma się czego bać :) Pozdrawiamy :)
  Centrum stomatologii Dentech

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka